Prikaz jedne poruke
Stara 22.7.2010, 11:41   #5
Srki#12
Veteran
 
Član od: 23.9.2007.
Lokacija: Beograd, Miljakovac
Poruke: 559
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 83 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Windows ne vidi HDD

Meni se juče pojavio isti problem. Naime, prvo sam kupio jedan WD od 400GB iz aaks serije koji je oko godinu dana radio bez ijednog jedinog problema, da bi samo od jednom počeo da se gubi sve dok i BIOS nije prestao da ga vidi. Nakon toga sam ga reklamirao i dobio sam novi od 500 GB isto WD aaks. Taj je trajao oko 8 meseci, isto bez ijednog jedinog problema, da bi sinoć samo prestao da radi, mada ga ovaj put samo windows i linux ne vide, a BIOS ga vidi i dalje. Prvo sam otisao na My Computer (desni klik) i na Manage i HDD je bio tu, samo je pisalo dynamic disc offline. Išao sam na Reactivate Disc i on je proradio. Sve sam mogao normalno da radim dok nisam pustio neki film, kada je windows zakovao i restartovao se. Nakon ovoga windows se jako sporo diže, a linux uopšte ne vidi HDD, iako ga windows vidi. Nakon još jedne provere (misleći da je ipak nešto drugo u pitanju) i windows je prestao da vidi HDD, iako ga BIOS i dalje normalno prepoznaje i ne prijavljuje greške.

Imam još jedan HDD (neki stari Maxtor koji mi služi kao sistemski disk i na njega još trpam igre) koji radi perfektno već nekih 6-7 godina. Dakle, ista je struja, temperatura (ceo sistem ne prelazi 58 stepeni i to po ovom paklu, inace je ispod 40) nivo prašine i sve ostalo.

Video sam na forumu da ljudi predlažu da se promene kablovi. Pokušaću to danas. Samo me interesuje da li je moguće da WD pravi toliko lošu elektroniku, ili sam ja baksuz da nabodem 2 komada za redom koji su škart?
Srki#12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke