Prikaz jedne poruke
Stara 16.7.2018, 18:36   #70
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Test: Is your Intel Core 2 Duo/Quad still up to date?

Citat:
MasterChief2 kaže: Pregled poruke
Nije da nisu upotrebljivi, ali nije "to to" sto kazes. Ja u Bosni imam jedan Notebook koji je iz 2009 godine baziran na nekon jednojezgarnom Intel Atom procesoru. Koristim ga maksimalno dve nedelje godisnje i primetio sam iz godine u godinu kako je sve sporiji, iako se nista na njemu ne dira, niti menja. 2013/2014 laptop je radio odlicno, pustao sam YT, igrao sah sa drugom na fejsu, pricao na skajpu i to sve istovremeno bez ikakvog seckanja i stucanja. 2015 laptop je malo usporio, ali je i dalje bio upotrebljiv. 2016 je poceo vec da se vuce, a 2017 vise nije mogao ni Firefox da otvori, a da ne zapuca. Tacno se vidi kako softver postaje zahtevniji iz dana u dan. Sto se tice C2D, Desktop varijanta ce jos dugo godina moci da se koristi, a ovi na laptopovima polako mogu u penziju. Najgore od svega toga je to sto ispod 700 evra nema neki krsten laptop da se kupi. Sve su teski plastikaneri. A o ekranu i visokoj rezoluciji ni da ne pricam. Tesko da cu za male pare naci dostojnog naslednika za Lenovo T500.
ovo je ključno, trenutno mi lisica zauzima 1,2 GB RAM-a, zna to da bude i više posle par sati surfovanja
- ne znam da li su programeri lenji da optimizuju softver jer smatraju da svi kupuju nove mašine na svakih 3-4 godine i da tada dupliraju ram ili su potplaćeni od strane hardverdaša da veštački naduvavaju programe koji su sasvim fino radili i pre 5-6 godina na 3x slabijim mašinama, sada sa 6 GB RAM-a imam utisak kao pre 8 godina kada sam imao 2GB....
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke