tema: [Procesor] Intel Core I3 550
Prikaz jedne poruke
Stara 21.10.2018, 7:36   #1
Miodrag Stankovic
Banned
 
Član od: 20.5.2018.
Lokacija: Beograd/Voždovac
Poruke: 142
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 25 puta na 16 poruka
Određen forumom Intel Core I3 550

Da mi je neko rekao da će procesor star osam godina,uz normalnu upotrebu,izdržati sve te godine-ne bih poverovao u to! Tako da,došlo vreme da ga opišem kako me služi za osam godina,pa i nadalje (nadam se)

Pre svega treba reći da je ovo jedan "niskobudžetni" procesor (kasnijim guglanjem sam to saznao) kome je u to vreme dat basnoslovan radni takt na 3.20 Ghz.Za prve godine je služio izuzetno dobro,jer su mahom igre i ostale apliacije bile ispod 3 Ghz,dok se za današnje standarde mora overklokovati da bi se dobio neki pristojan rezultatm

Socket koji koristi ovakav tip procesora je LGA 1156,a spada u prvu generaciju Intel procesora.

E,sad kad spomenuh overklok-tu ovako stoje stvari.Prva vrednost na koju se može overklokovati je 3.70 Ghz pa sve tako redom to 4.00 Ghz..Tu leži mana,jer mi u 99% slučajeva ne treba toliki radni takt,ali moram da stavim kako bih pokrenuo nešto sa 3.40 ili 3.50 Ghz.

Što se temperature tiče,kada je promenjeno hlađenje,drži se od oko 40-ak stepeni kada nije u upotrebi do 55-60 pri igranju igrica.

I na kraju,ostaje zaključak-Ovo je bio solidan procesor koji se u to doba proizvodio, jeftin,solidan radni takt,ali mana je jedina oko overiloka.Ako izuzmemo tu manu,reklo bi se da i procesor iz praistorije može da se poredi sa ovim današnjim.

Poslednja ispravka: Miodrag Stankovic (21.10.2018 u 13:02) Razlog: Greška u gen. procesora
Miodrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke