Prikaz jedne poruke
Stara 4.12.2007, 23:36   #1
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom X1950GT i slabi rezultati

Juče sam zamenio 2600XT Radeonom X1950GT. Prvo je kompjuter zabadao u 3D igrama, što sam rešio novim napajanjem i nameštanjem obrtaja ventilatora na 100% čim temperatura GPU-a pređe 70 stepeni (direktno u BIOS-u, čitao sam na stranim forumima da ATITool i Ati Tray Tool hoće da izazovu pregrevanje na 19x0 karticama).

Međutim, sada imam drugi problem - rezultati u igrama i programima su jednostavno preniski! U 3Dmarku 03 stari 2600XT je imao preko 13 hiljada, ovaj ima nešto manje od 10. Ajde, znam da su ove nove kartice u 3dmarku bolje od starih ali u igrama nisu, međutim - FEAR 1.07, njegova default medium podešavanja, average fps 30 frejmova! Stara kartica je imala 50 i više na medium-high. Far Cry (v1.32) neće ni da se upali, Doom 3 u 1280x1024 Ultra 0xAA ima average fps 30. World of Warcraft je ranije bio zakucan na 60 frejmova (svi detalji na max), sada ima jadnih dvadesetak frejmova. Horor.

OSD u ATT-u tokom rada ne prikazuje da se kartica downclockuje, sve deluje kao da je u redu, ali rezultati jednostavno ne odgovaraju onome što se vidi u testovima na netu. Šta se događa? Da nije neka falična tura kartica ili problem u drajveru (koristim Catalyst 7.11)? Doplata nije bila velika, ali svejedno prešao sam s konja na magarca bezveze. A ne vidim da se drugi vlasnici po forumu žale.

Inače, stari drajveri su uklonjeni regularno pa DriverCleanerom, X1950GT je instaliran na čisto. Ne znam šta da radim, nemam osnova za reklamaciju a ne mogu da utvrdim gde je problem. Svaka pomoć je dobrodošla.
voodoo_ je offline