Prikaz jedne poruke
Stara 1.2.2021, 18:01   #7
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: "Eye strain"/Refresh rate problem?

Citat:
kapetan_Miki kaže: Pregled poruke
već nekih godinu i po dana kući koristim AOC i220swh monitor. prošli vikend sam hteo da isprobam win10 2h2 verziju i kada se instalacija završila primetio sam da su mi se oči počele mnogo više umarati nego pre.

odlučim da se ipak vratim na win7, međutim i dalje osećam "eye strain" koji nikad ranije nisam primećivao, barem ne u tolikoj meri. osećaj je da refresh rate ne radi na 60hz, iako stoji u svim postavkama da je na 60hz.

radio sam factory reset monitora, ali nisam primetio razliku. dodatnu dilemu uzrokuje HP e231monitor koji koristim na poslu i koji po defaulti stoji na 90 brightness i nemam problema sa "eye strain-om". znači isto 60 hercni monitor, koji je pritom na jačem brightnessu od mog kućnog.

sad pitanje, šta je moglo to da uzrokuje i da li mi se samo priviđa? može li grafička kartica da ima uticaj na rad refresh rate-a, odnosno neki kvar na grafičkoj ili može biti problem sa monitorom?
Meni se ovo desavalo kad sam uzeo C24G1, resio sam ukljucivanjem low blue moda i brightness na 30. Posle nekog vremena se navikne chontara
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nexexcalibur na korisnoj poruci:
kapetan_Miki (2.6.2021)