tema: Core 2 OC
Prikaz jedne poruke
Stara 15.7.2009, 21:16   #1980
Uros Ducic
Član
 
Član od: 8.2.2009.
Poruke: 302
Zahvalnice: 117
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Core 2 OC

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Pa povecaj priority na tom Orthosu, 1 je dizajniran da iskoristi slobodnu snagu procesora, ne da ga izmuchi. Realtime je prava stvar, pa onda izmeri . Ili uzmi lepo prime95 i pokreni Blend Test koji garantovano opterecuje kako treba, pusti testove 2 i 4 da izvrte svoj posao.

Meni je temperatura jezgara 55 stepeni na e8400 sa novim kulerom (iznenadjujuce, isto tako i na 3.8 Ghz, nisam ni napon morao da diram), dok Asus AI Booster pokazuje 43 stepena CPU , pa zakljuchi shta je validno. Chak mi se kupuje nova plocha, dodje mi da se malo izhivljavam sad . U pitanju je inache Thermaltake TMG i1, bice detaljniji review kad se skanim da ga napishem .
Ja sam vec testirao u Prajmu, i nije se pojavila nikakva greska, niti upozorenje.

P.S. Sta bi tek ja trebao da radim sa mojom plocom koja kosta svega 40 e?
Ma glavno je da je izdrzala klok, jeste da sam morao da postepeno povecavam napon, ali se na kraju isplatilo.Bez gresaka u programima za stress CPU-a, i naglo povecan broj Frejmova u svim igrama, sto je i bio glavni cilj ovog overkloka.
Nesto kasnije cu kupiti Noctua vent od 12 cm, pa cu ga staviti na GeminII i onda idem na 4.0 GHz.Nadam se da ce to izdrazati memorija, jer cu povecati CPU host frequency.Drugacije ne mogu, mnozilac je vec sada maksimalan, znaci 12.5.
Uros Ducic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke