Prikaz jedne poruke
Stara 7.8.2014, 11:01   #535
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: Najbolja priča u nekoj igri

Citat:
Rainman kaže: Pregled poruke
Kao sto sam pricao Aci za Braid, tako cu i tebi za Syberiu

Nije stvar samo u toj prici, koju treba iskustiti i tom putovanju, koje stvarno treba proci. Stvar je u transformaciji glavnog lika kakvu nisam sreo u igrama, promeni nacina razmisljanja i promeni cele licnosti. Kada ti se svi motivi i ono sto te vuce u zivotu preokrene, postane totalno nebitno i krenes totalno drugim putem od onog koji si planirao. Naravno, to je uradjeno tako polako, lepo i suptilno, da dok igras i ti dozivljavas tu promenu istim tempom kao i Kate Walker.

Ne znam koliko imas strpljenja za point and click avanture, (ja nazalost nemam puno i nisam ih puno njih presao, mozda 10-ak), ali Syberia je definitivno vredna tvog vremena i ostace ti urezana u pamcenje - naravno pod uslovom da ispratis celu avanturu do samog kraja.
Da, Syberia, potpuno sam zaboravio na nju. Treba odigrati iako ti ne lezi zanr.
Broken Sword (1,2,3), Still Life, Drakula na PSX, Beneath a Steel Sky, I have no mouth & I must scream, Myst: Masterpiece edition (uz Syberiu naravno), ne secam se da sam igrao jos nesto od P&C avantura. A da, Gemini Rue, odlicna sci-fi prica, fenomenalna amtosfera ostvarena kroz 8-bitni pixel art i odlican soundtrack.
Ostao mi jos Longest Journey, koju hvale da ima najbolju pricu.

Citat:
Yonai kaže:
Šalim se naravno, ali što jeste jeste - u gaming svetu ima neverovatnih bisera. Popodne ću da prošvrljam po svojoj kolekciji, pa ću da preporučim još ponešto sa iznimno dobrom pričom.
Setih se jos nekih naslova vrednih pomena:

Neverwinter Nights 2: Mask of the Betrayer, Mafia, Max Payne...

BTW, ulazak u jRPG svet planiram sa FF VII, posto mi je do sada jedno 20 puta bio preporucen.

P.S. Vidim da me Nameless prati kao Kalimero da ispravi nepravdu nanetu SS2.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Yonai (7.8.2014)