Prikaz jedne poruke
Stara 3.7.2018, 13:47   #22
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 07/2018

Žao mi je što ovo čitam - nadao sam se da je ta HyperX "sigurica". Tipa, nosim magareće uši nedelju dana što sam toliko platio tastaturu, ali posle mesec dana zaboravim koliko sam platio, samo znam da imam tastaturu koja je udobna, precizna i radi.


Uglavnom, kucam prilično puno i "Thor" (skeptičan sam kad pročitam zvučno ime na bilo kojem proizvodu, unapred) za sad radi odlično, da kucnem o drvo. Možda promenim mišljenje kad nađem bolju, ali za sad zaista nemam zamerki na rad. Videćemo za godinu-dve.

Glavna zamerka mi je što YU layout stoji samo nacrtan, ono što svetlo ispod tastera pokazuje je US QWERTY. To sam rešio gašenjem svetla ispod YU tastera, da me ne zbunjuje kad letimično spustim pogled. Taj layout mi znači kod specijalnih karaktera - ne uspevam naučiti napamet gde su "{}[]~ˇ" i slične stvari, koje koristim samo kad me muka natera pisati (češće editovati postojeći) kod. Alternativa bi bila štampanje slike YU layouta i lepljenja na stranu kućišta. O tome sam razmišljao, ako se odlučim za HyperX.


Druga zamerka je neophodnost nabavke odmorišta za ruke - ne dolazi s tastaturom. Bez toga je tastatura neprijatna za rad i rukom sam kačio neke tastere iz prvog reda i kad ne želim.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke