tema: [Laptop] MSI cx640
Prikaz jedne poruke
Stara 6.5.2011, 1:50   #3
MSI_Guy
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 72 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Msi cx640

Sa desne strane je taster za paljenje uređaja koji jako lepo izgleda i odrađen je kao „start“ taster.



Pored Start tastera, tu su i optički uređaj (DVD-RW), dva USB 2.0 porta i AUX i MIC bananice. Sa desne je konektor za napajanje, gigabitni lan, VGA konekto, HDMI 1.4a i dva USB 3.0 porta.



Na prednjoj ivici se nalaze i LED indikatori rada, a pored standardnog raporeda Battery, HDD, WiFi, Num/Caps Lock dodat je i jedan LED koji označava rad senzora ambijentalnog osvetljenja.



Što se konfiguracije tiče moj model ima Core i3 2310 na 2,1GHz sa 3MB keša, a radi se o SandyBridge baziranom Core i3 druge generacije. U pitanju je dual core procesor sa četiri thread-a, a CPU-Z screenshot je priložen. Mislim da je sa 4GB DDR2 RAM-a i 500GB Hitachi HDD-om pokriven prosečan korisnik, ako ne i više od toga. Hard disk je smešten na najsigurniji deo unutrašnjosti CX640 i dodatno je zaštićen od padova time što je upakovan u neki vid zaštite. Ovo, razume se, nisam isprobavao



CPU ima integrisanu Intel HD Graphics 3000, a prisutan je i GeForce GT520 sa 1GB GDDR3 memorije. U skladu sa tim prisutan je i Optimus, odnosno mogućnost izmene koja grafička radi u skladu sa potrebama notebook-a kako bi se što više štedelo na potrošnji energije i ostvarila što bolja autonomija. Kad smo već kod autonomije, sa 47W/h odnosno 4400mah ovaj notebook je izvukao skoro osam (8) sati na reader’s testu u Battery Eater-u 2.70 koji sam koristio za test, a pritom je wifi bio uključen. Svakako u realnom radu je to manje, ali ja sam komotno izvukao preko pet časova dok sam kombinovao office/surf uz malo iznad pola od maksimalnog osvetljenja. Ovo me je zaista iznenadilo, jer moj 13“ notebook sa 9cell baterijom ne može da mi pruži tu autonomiju. Ovo je zaista veliki adut CX640ice, jer i pored toga što je veoma dobar za kuću, očigledno mogu računati na njega i na terenu.

MSI_Guy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MSI_Guy na korisnoj poruci:
Marshall George (7.5.2011)