tema: Reciklaža
Prikaz jedne poruke
Stara 23.4.2016, 13:54   #21
Acidum Dominicum
Član
 
Član od: 11.10.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 56
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 8 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Reciklaža

Hm, da, 5 godina kasnije...

Dok sam živeo sa mojima pridružili smo se onoj akciji komunalnog i eps-a i dobijali džakove za papir, PET i limenke koje ovi uredno odnose jednom nedeljno. U međuvremenu su ukinuli dostavu tih zelenih džakova na kućnu adresu, pa sad mora da se ide lično do neke baze javnog komunalnog, i tu znam gomilu ljudi koji su odustali, a i nisam siguran da i dalje postoji popust na račun za struju ako si deo projekta. Mi smo se preselili u kraj u kom ne postoji ta akcija, već se sve baca, ali ja i dalje to odvajam u običnu kesu pa kad svraćam do mojih odnesem da se pripoji... U svakom slučaju, ćale to i dalje uredno prikuplja i iznosi.

Na poslu odvajam PET i karton/papir, i svake dve-tri nedelje prošetam par desetina metara do kontejnera za prikupljanje (odmah ispod Studentskog parka) i poubacujem gde šta pripada.

Kao deo tima koji je organizovao FIRST Lego ligu u Srbiji, čija je ovogodišnja tema bila "Tokovi otpada", imao sam prilike da saslušam preko deset timova klinaca i njihove ideje. Postoji nešto volje kod pojedinaca, ali najupečatljiviji primer mi je tim koji je sakupljao baterije i koji nisu imali kome da ih predaju, jer je svima 13kg mnogo, i tražili su im da plate za zbrinjavanje! Rezultat - klinci idu po gradu periodično i potpuno gerilski ubacuju po malo baterija u kante za iste po objektima koji ih imaju... Odgovor nadležnog ministarstva je inače daleko kriminalniji...

Na privatnom planu - radim na projektu reciklaže baterija, i nemam nameru da stanem.
Acidum Dominicum je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Acidum Dominicum na korisnoj poruci:
player1 (23.4.2016), todos (23.4.2016)