Prikaz jedne poruke
Stara 25.7.2007, 13:26   #64
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Da li su stare igre bile zabavnije

Imam preko 100 novih igrica kući i zadnjih par meseci višak slobodnog vremena.
I dalje pokušavam sam sebe da nateram da se ne smorim posle nekoliko odigranih misija. Šta god probam, skapiram da sam to već negde igrao i video. Zašto bih ja sada, posle doom 2, Duke Nukema, Blood 2, Quake, igrao bilo koji FPS? Jedini FPS koji mi je privukao pažnju zadnjih godina bio je Call of duty i nijedan drugi.
Zašto bih se zaboga ponovo smarao i igrao, recimo Tiberium wars, kada sam sve to video u Red Alertu? Sve se svodi na isto. Istim strategijama se sve prelazi. Igrice liče jedne na druge kao jaje jajetu.
Šta ima to Civ3 i Civ 4 da mi ponudi u odnosu na Master of Orion 2, sem mnogo lošijeg AI-a, i besomučnog varanja kompjutera?
U čemu se to toliko razlikuju današnje strategije, bilo potezne, bilo real time, jedne od drugih? Tobože se stvaraju tabori za Heroes 3 i Disciples 2, a zapravo su to skoro istovetne igre, samo sa drugačijom grafikom.

Sa druge strane, uporedite starije strategije na Amigi (pa i na PC-u).
Nađite mi sličnost između K240, Exodus 3010, Reunion, Settlersa???
Da li je postojala ikada bolja platforma od Ruff 'n' tumble? Da li je uopšte Freelancer kompleksniji od jednog Frontijera, da ne pominjem First encounter?
Danas kada upalim Shadow of the beast, ne činim to samo zbog nostalgije, već jednostavno zato što je igrica perfektna u svakom smislu. Ko nju pređe od današnjih klinaca ima od mene piće.

Nekada su ljudi izmišljali stvari, bili istražitelji, imali ideja, a danas se sve svodi kako napraviti što tupaviji interfejs da se slučajno ne bi zamorio neki mladi mozak. Dođavola više i sa početnim tutorima za novije strategije. Ako ja ne znam da treba da stanem mišem preko jedinice i kliknem levim tasterom da bi je selektovao, onda i ne treba da igram strategije. Tortura je prelaziti takve tutore, da bi samo videli opciju ili dve koje se razlikuju u odnosu na druge igre.

Zato moramo da se uozbiljimo i krenemo makar da radimo remake starih fenomenalnih strategija poput K240, ako već nemamo inspiracije za nešto novo. A i da neki ljudi vide šta su propustili i u kakvom neznanju koračaju ovim svetom.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku bobi na korisnoj poruci:
Jim Bravura (18.11.2007), zoran845 (6.8.2007)