Prikaz jedne poruke
Stara 12.2.2019, 21:29   #1
Aleks1
Novi član
 
Član od: 10.2.2019.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Prepunjen RAM, blokiran računar

10-15 minuta od startovanja, računar radi ispravno.

Posle tog vremena, u trenutku, RAM se napuni do maksimuma a hard disk radi punom parom, verovatno pokušavajući da oslobodi deo RAM-a. Svo vreme od startovanja ja nisam dao nikakvu komandu računaru, a dašavanje sa RAM-om posmatram u Task menadžeru.

Kada je RAM maksimalno napunjen računar ne prima komande. Ram ostaje prepunjen 20-40 sekundi, pa počne polako i delimično da se prazni. Po tom se naglo isprazni do oko polovine ispunjenosti pri startu. To poslednje stanje traje oko 2-5 sekundi i zatim se ceo ram ponovo ispuni i ceo prethodno opisani proces kreće ponovo. Sve vreme računar ne prima komande, odnosno radi samo u onih par sekundi kada se RAM isprazni.

Imam antivirus AVG free, Fajrvoj mi je uvek uključen na maksimu. Tražio sam virus sa AVG-om i onim Windousovim antivirusom, po svim njihovim procedurama (ispitivanje pre starta računara), ali problem nisam rešio.

Ovo mi se dešava na Asus laptopu, ali mi se potpuno isti problem desio istog dana na desktop računaru u firmi gde radim. Jedina razlika je što se problem sam od sebe izgubio u računaru u firmi (koji isto ima WIN 7 i AVG free), a na laptopu ne mogu da se oslobodim tog problema i ne mogu da ga koristim za slušanje muzike, za šta sam ga koristio mesecima, bez problema.

Pokušavao sam da nađem neku informaciju na netu, ali bez uspeha.

Obraćam se svima koji nešto znaju o ovom problemu i unapred zahvaljujem na pokušajima da mi pomognu.

Prvi put sam na Forumu Svet kompjutera, pa mi nemojte zameriti ako nešto nisam odradio kako treba.

Pozdrav !
Aleks1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke