Prikaz jedne poruke
Stara 5.8.2015, 23:56   #46
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Intel Skylake

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
I taj upgrade path na Intelu je fenomenalan. Ako nemas dovoljno para, bocnes i3 4160 i 960, i sluzi te perfektno dok ne budes imao kesa i onda uzmes polovan i5/i7 (nV odlicno radi sa slabijim procesorima, dok AMD karte traze jaci). Upravo mogucnost takvog upgradea u buducnosti je razlog zasto mrtvu FX platformu ne bih preporucio ni najgorem neprijatelju (ako je u pitanju gaming). A uz to, Haswell i3 u svim igrama bolji od FX 6300, u mnogima egal sa FX 8320... Postao sam AMD hater jer mi i dalje nije jasno kako i dalje posluju sa ovakvim lineupom.

Nego, sta mislite, za koliko ce Intel spustiti quad core na i3, sadasnji i7 na i5, a da i7 postane punokrvni octa ili hexa core? Kontam da ce to biti u naredne 2, max. 3 generacije.
Slazem se da je Intel bolja opcija, zbog nadogradje pre svega, AM3+ jeste mrtva platforma... sve to stoji, ali i3 nikako ne moze biti bolji od FX 8320, mada u odredjenim igrama koje koriste max 2 jezgra jeste brzi, u vecini modernih igara FX 8320 je bolji od i3 procesora, dok je van gejminga FX mnogo ozbiljniji procesor. FX 6300 je egal sa Haswell i3 procesorima, po meni kompletniji procesor, bolji za multitasking, ali ta nadogradja o kojoj pricas je veliki plus za Intel, tako da se moze reci da je i3 trenutno bolji izbor, jer sa FX 6300 ne mozes preci na znacajno jaci gaming CPU, posto klokovan FX 6300 ne zaostaje mnogo za FX 8350.
Ne razumem tvoje poslednje pitanje, Intel je vec izbacio i7 octa-core (5960X), dok je punokrvni six-core odavno prisutan (2011 socket), a ne verujem da ce se nesto menjati u buducnosti, osim ako Zen ne bude u rangu Haswell-a.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke