Prikaz jedne poruke
Stara 11.6.2013, 22:07   #24
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Novi Mac Pro predstavljen

Мени лично је ово више него импресиван дизајн, а садржај унутра фасцинантан.. Међутим, када већ знамо да ће коштати поприлично (хардвер+шминка) ово лично не бих узео никада. Прво, ако нешто крене по злу (а кренуће, први проблем који ми пада на памет је хлађење) сервис се апсолутно подразумева, што значи губитак времена (а време је новац) а овде није тако лако заменити меморију, графичку или слично, што значи још више времена, још више новца итд итд.. Друго, на "обичним" рачунарима и када се нешто поквари, много, много лакше је заменити део, није потребан сервис већ је "уради сам" филозофија, што значи уштеду времена, тј. уштеду новца. И на крају, за исту цену је могуће узети барем дупло јачу машину, која ће дуже трајати (и то неколико пута) и имати боље перформансе (више посла у истом временском периоду, тј. већа зарада). Свако ко зарађује радом на рачунару жели да свој посао одради на најбољи могући начин, и што је тај посао озбиљнији и што су већа улагања, то је мање битно да ли је то "Епл" или "Дел" и слично...

Мени се производи "Епла" веома свиђају, али су барем три пута (а и више) скупљи од онога што сам ја спреман да платим, поготово у односу на оно што добијам. Имао сам iPod 20GB још 2006, сјајна справица, одлично свира, цркао је хард диск, тражили су ми 200 евра за нови. Сада имам Sony .mp3 плејер од 2ГБ који је по квалитету репродукције врло, врло близу, батерија траје и дуже (око седам сати свирке). Купио сам га половног за хиљаду динара.

Од старог рачунара, остала ми је само матична плоча и кућиште, све сам променио у ових шест година. То на Мекинтошу једноставно не може, тако да, ко воли нек` изволи, немам ништа против корисника "јабуке" и потпуно је небитно шта је, наводно, боље. Боље је оно што завршава посао ефикасније за мање новца.

Ко ће куповати ову "вазу"? Хипстери и позери, чак и онај коме треба "Мек" ће пре пазарити јефтинији, старији "Мек Про"..
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke