Prikaz jedne poruke
Stara 7.7.2011, 19:25   #1
Nightshade
Član
 
Član od: 12.2.2009.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 35
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa WiFi-jem

Dragi forumaši, imam jedan problem koji bi vaše iskustvo možda moglo da reši ili makar rasvetli za mene.

Evo u čemu je stvar:

Hvatam wifi na laptopu sa wireless rutera mog komšije (uz njegovu saglasnost, ako je to bitno ). Isti hvatam i na mom desktop računaru preko TP-LINK TL-WN422G adaptera. Razdaljina između komšijinog rutera i moja dva kompjutera je oko 3-4 metra, s tim što ih razdvaja zid.

Do pre par meseci nisam imao nikakvih problema dok sam hvatao wifi samo preko laptopa. Signal je bio prilično jak i internet je funkcionisao odlično.
Međutim, od kada sam i na desktop računaru počeo da hvatam isti wifi, net je postao nepodnošljiv. Naime, veza se periodično potpuno prekine i posle određenog vremena vrati. Prekid ne traje dugo ali čak i najmanji je, kao što i sami znate, veliki problem u, na primer, online igranju. Ukoliko u tom periodu prekida interneta preko cmd-a pingujem google, vraća mi ili "Request timed out", "Reply from 192.168.1.1: Destination host unreachable" ili PING: transmit failed. General failure.

Napominjem da ovaj problem uopšte nije prisutan u kasnim večernjim satima.

Moj laptop je Acer Aspire 5738ZG sa adapterom Atheros AR5B93.

Ukoliko sam ispustio neki bitan podatak, slobodno me podsetite da isti napišem.

Da li je problem do mene tj. da li ja mogu nekako da ga rešim ili je ipak nešto drugo u pitanju?
Nightshade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke