Prikaz jedne poruke
Stara 25.9.2021, 20:07   #515
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Dokumentarni filmovi

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Preporuka za serijal History Uncovered.
Snimljene su cetiri epizode i svaka opisuje dogadjaje i ljude koji mozda nisu bas bili toliko pominjani u istoriji a otkrivaju, bolje reci razotkrivaju, pozadinu nekih bitnih prekretnica u istoriji.
Meni je najveci utisak ostavila epizoda "The Marshall Plan saved Europe?" Otkrivaju sta je zapravo bio plan, kako je izgledalo sprovodjenje tog plana u pocetku, koji su pravi razlozi pomaganja SAD Evropi posle rata, ko je i zasto uveo nemacku marku kao valutu, itd.

Emisije su francuske produkcije:
https://www.zed.fr/en/tv/distributio...red?media=2816

Na zalost, ne znam kako "doci" do ovih emisija. Na linku im se moze pristupiti samo ako ste registorvana televizija ili distributer. Prikazivane su pre nekih godinu dana na Viasat History. Neke su reprizirane vise puta (Mao, Founder of China), dok je recimo "The Marshall Plan saved Europe?" prikazana samo jednom ili dva puta. Mozda budu ponovo emitovane...
Ako nekoga zanima ovaj serijal, pocelo je prikazivanje novih epizoda. Prosle Nedelje je bila tema Operacija Overlord (Viasat History 22:00). Sledeca epizoda je sutra u 20:00h, ne znam sta ce biti tema.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke