Prikaz jedne poruke
Stara 16.10.2013, 19:46   #3
Dapper
Član
 
Član od: 11.12.2008.
Lokacija: Niš
Poruke: 233
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 22 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Galaxy S1 problem sa signalom i baterijom

Variranje signala je do 3G mreže kao što reče Guliver, prebaci na 2G i videćeš da li ima variranja. Što se tiče baterije, verovatno je do neke aplikacije koju si instalirao i koja uvek radi u pozadini, jede RAM, a samim tim i bateriju. Ovo ti pričam jer sam imao ista iskustva i posedujem S1 dve godine i sve radi perfektno. Problem sa brzom potrošnjom baterije sam imao kada sam instalirao aplikaciju LED indikator (konkretno u mom slučaju), a može da bude i bilo koja druga app. Pogledaj u Manager App koja aplikacija ti radi u pozadini i koja oduzima mnogo RAM-a, sem ovih koje si naveo (Viber, FB itd..). Brisanjem te aplikacije povećaćeš vreme trajanja baterije. Predlažem ti i da instaliraš app Battery Doctor koja dosta reguliše nepotrebno trošenje baterije, u kojoj možeš da podešavaš koje ćeš app gasiti u pozadini, modove rada, kada da troši više, kada manje isl. Možeš i da instaliraš Clean Master koji će takođe gasiti nepotrebne app u pozadini. Ja sam testirao moj S1 sa minimum korišćenja (samo poruke i pozivi i vrlo malo neta) držao je verovao ili ne 2,5 dana. Sa klasičnim svakodnevnim korišćenjem,, non stop uključen net, FB, Twitter itd..drži jedan dan, tj. ujutru skidam sa punjača, pre spavanja stavljam na punjač na oko 15-ak %. što je zadovoljavajuće za jedan Android smratphone srednje klase.
Dapper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dapper na korisnoj poruci:
Kojic_M (17.10.2013)