tema: Tera online
Prikaz jedne poruke
Stara 9.3.2013, 14:54   #289
branko78
Član
 
Član od: 17.5.2007.
Lokacija: Petrovac, Srbija
Poruke: 499
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 21 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Tera online

Pocetkom januara sam poceo endless trial, pre 10ak dana sam uzeo 60lvl i radili smo nesto krajnjih instanci (taman kad mi je istekla tera klub posto sam inace kupio igru dok je bila na popustu) pa mislim da sad imam dovoljno informacija da napravim neku vrstu retrospektive na sve sto igra nudi trenutno (free) igracima. Moram da napomenem da sam ja igrao Lancer-a (tank klasa) nekim dps klasama je leveling mozda malko laksi. I naravno ako imate stalan party (krenete igru sa prijateljima) leveling ide jako brzo.

U toku leveling faze quest gear koji se dobija iz story je sasvim zadovoljavajuci za zonski questing. Questovi su standardno ubi ovo ono ili idi tamo ali su brojke razumne - 5 do 12 mobova zavisno od lakoce mobova. Takodje postoje questovi koji traze neke zonske imenovane mobove ali su ti questovi 99% solo izvodljivi i nisu teski (tek mozda u krajnjim zonama ima par imenovanih boss za koje treba party). BAM questovi su tezi pa je preporuka party ali u questovima ima dovoljno XP-a da BAM questove bukvalno nije neophodno zavrsiti da bi moglo da se leveluje. U leveling fazi instance koje se pojavljuju (na 22, 27, 35... levelu) je preporuceno ici jer sve one imaju tu kod ulaza NPC-a koji daje repetivne questove koji daju ogroman XP tako da se spaja leveling i gear - ja sam vecinu instanci odradio prosecno 5-7 puta bar pre nego sto sam nastavio dalje i tu sam uzimao 1-2 levela kroz te repetivne questove (plus sto moze da se dobije neki gear za prodaju pa se i zaradi ponesto). U zavrsnoj fazi levelinga iz story questova mislim na 58 i 59 lvl se dobija odlican weapon (prakticno bolji nego u instancama) i drugi gear. Do 60lvl sam dosao imam idalje zadnja tri story-a nezavrsena (svaki po jos 4-5 questova koji daju po 7 mil xp) i gomilu zonskih. Zaboravio sam da napomenem da se na 11lvl dobija quest za free mount-a. Toliko o levelingu.

U toku levelinga sam nesto jeftinog gear-a kupovao sa AH mada sam kasnije kroz par instance run-ova uglavnom imao zaradu. Na kraju leveling faze imao sam oko 15k golda. Odma sam kupio kompletan 60lvl PvP set gear koji je jako jeftin na AH - oko 1200 golda me kostao ceo komplet armor i weapon. Sa tim PvP gear-om je moguce farmati 58lvl instance Labirinth of Terror i Ebon Tower.

Posto sam uzeo 60lvl otvorili su mi se gomila daily questova sa raznim frakcijama koje daju razne korisne stvari. Jax Trust frakcija daje odlicno oruzje (za melee klase) - chest armor, boots i gloves t14 (60lvl) koji doduse nemogu da se plusuju ali su i kao takvi odlicni, treba nekih 9 dana normalnog rada dnevnih questova da bi se uzeo jedan item od 900 kredita. Za ranged klase istu stvar daje Unified Theory frakcija. Skoro svaki dan sam igrao Nexus event u vecernjim satima i tamo sam dobio boots i gloves iz Agnitor seta koji mogu da se plusuju ali tek na +9 su uporedivi sa Jax Trust itemima. Kroz PvP battleground se dobijaju Belicarum krediti i od njih sam uzeo zasad jedan ring, nesto accesory sam dobio u Ebon Tower instanci. Trenutno mogu da budem koristan kao tank u svim normal mode instancama mada sam najdalje igrao Argon Corpus.

Igraci koji uplate "pretplatu" dobijaju 2x vise kredita kroz evente pa mogu brze da uzmu reputacioni gear. Prilicno sam zadovoljan sa svojim dosadasnjim free2play iskustvom nisam imao potrebu da kupujem in-game curency za shop je sve sto treba za igru moze da se farma. Igra ima moju preporuku za f2p.

Poslednja ispravka: branko78 (9.3.2013 u 15:14)
branko78 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke