tema: Lost Horizon
Prikaz jedne poruke
Stara 1.9.2010, 18:28   #20
MGarret
Novi član
 
Član od: 23.12.2007.
Poruke: 23
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 8 puta na 5 poruka
Određen forumom

Upravo sam presao Lost Horizon, igrao sam nemacku verziju ali sa umetnutim engleskim voice overom i prevodom koji moze da se nadje. Glavni meni igre, opcije, subtitle i glasovi su na engleskom osim prerenderovanih filmova koji su na nemackom ali i sa engleskim prevodom ispod tako da mozete vec sad da igrate.

Ja nemam zamerke na glumu na engleskom, nisam igrao secret files igre pre (ipak sam jos uvek newb avanturista ) pa ne mogu da uporedim ali gluma glavnih junaka je odlicna po meni, nemam vecih zamerki. Jedina veca zamerka u igri mi je malo spora reakcija na kilk tj. kad se lik prvo okrene kao tenk pa onda tek hoda ili potrci sto mi je nekako bilo bezveze i deluje mi lose u odnosu na ostalo. Sve ostalo mi je bilo perfektno, grafika, backgroundi su jako lepo uradjeni, art stil mi je fenomenalan. Na mnogim mestima lepo koriste zumiranje, pomeranje lejera za efekat dubine, zamucenje pozadine i druge animirane detalje tako da igra ne izgleda uvek staticna.

Cak mi se svidja sto su u nekim vaznijim dijalozima menjali ugao kamere i davali krupan kadar na lice cisto da ne gledam sve vreme beskonacno dug razgovor iz jednog jedinog ugla kao u vecini avantura. Usne su sinhronizovane tek onako ali i to je bolje nego nista. Vidim da se ne svidja to svima ali meni je bilo ok i promena od uobicajenog. Mozda su modeli osim glavnih mogli da imaju za nijansu vise detalja na sebi a opet da izgledaju stilizovano kao i pozadine ali nije ni ovako lose.

Same zagonetke su uglavnom logicne mada sam mrzeo nekoliko, kao npr onu kad se sa

Spoiler za opcija:
Cepom od sampanjca gadja jedno dugme na konzoli koje je udaljeno jedno 15 metara od lika. Vise mi je to bilo glupo nego tesko

Ima jos nekih mesta koja mi nisu bila sasvim jasna ali uvek petljanjem po inventaru moze nesto da se iskombinuje i da se dobije ideja sta bi moglo dalje da se radi.

Kad se zavrsi igra kao bonus se dobija zahvalnica ako ste...

Spoiler za opcija:
vratili frulu snake charmeru na sta vam develepori cestitaju na postenju porukom


Tu je i slagalica koja kad se slozi otkriva
Spoiler za opcija:
poster sa Ninom i Maxom u pozi iz "Titanika" i najavu za Secret Files 3

A moze da se odigra i prototip demo iz 2008 koji su prikazali izdavacu a koji je zanimljiv jer objasnjava poreklo i proslost jednog od glavnih junaka na lokaciji koja se nasla i u zavrsenoj igri.

Sve u svemu, preporuka svima, meni je igra bas legla posle Alter Ego-a i njegovog ocajnog kraja igre.
MGarret je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku MGarret na korisnoj poruci:
Laskaris (1.9.2010), Shlaymara (1.9.2010)