Prikaz jedne poruke
Stara 13.1.2011, 16:51   #9
Nikola Mladenovic
Član
 
Član od: 11.1.2011.
Lokacija: Niš
Poruke: 170
Zahvalnice: 21
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nikola Mladenovic
Određen forumom Re: MTS Internet Alcatel X0806 na Ubuntu 10.10

Ja Linux Ubuntu iuopste nisam imao potrebe da podesavam, ni 9.10 ni 10.10. Prvi put kad sam ukljucio telefon samo sam u telefonu izabrao rezim telefon, i vec sam bio na internetu.

Sa Linuxom nemate potrebu za podesavanjima samo podesite telefon, i sve ce raditi ako vam telefon podrzava tu funkciju. Sony Ericsson telefoni koje koristim su K770i i C902 za njih provereno znam da imaju tu mogucnost a pretpostavljam i ostali telefoni tog proizvodjaca. Dok za druge neznam nisam kupovao druge marke.

E da moze i *100# ali problem sa novim karticama je isti kao i sa onim nacinom koji sam ja naveo.
Za Telenor telefon podesite tako sto pozovete 9000 sacekate da kaze pritisnite taster 2 (pa ga pritisnes) pa sacekas da pocne da vrti drugu poruku, kad kazu pritisnite 1(pritisnes ga), pa onda kada kazu da potvrdite pritisnite taster 1 pritisnes ga i ponovo prekines poziv. Sacekas minut, prihvatis podesavanja i to je to.

Za K770i ides ovako:
Posle toga ides u meni, podesavanja, veze, USB, internet,
ako ti pise ukljuciti idi na to ako pise iskljuciti nista ne diraj.

Onda (u svakom slucaju) ides sve isto, samo sto na mestu gde je pisalo Ukljuciti ili Iskljuciti, umesto tu ides na opciju ispod (ides na) "USB data nalog", i tu izaberes nalog uspomoc kojeg se povezujes na internet u tvom slucaju biras "Mts wap" dok u mom (posto sam telenor), "Telenor Internet".
To vam je za Sony Ericsson.


Za C902 je malo drugacije:
Posle toga ides u meni, podesavanja, veze, USB, USB mreza, vrsta USB mreze, tu imas opciju Iskljuciti (da ugasis ovu opciju), Telef. kao modem (da povezes racunar na internet koristeci telefon kao modem), Putem racunara (da koristite internet koji ima racunar na mobilnom, koristite racunar kao modem).

Onda (u svakom slucaju) ides sve isto, samo sto na mestu gde je pisalo Vrsta USB mreze, umesto tu ides na opciju ispod (ides na) "USB data nalog", i tu izaberes nalog uspomoc kojeg se povezujes na internet u tvom slucaju biras "Mts wap" dok u mom (posto sam telenor), "Telenor Internet".
To vam je za Sony Ericsson. Za druge nadjite nesto slicno, ako podrzava opciju da radi kao modem lako cete se snaci.

Inace ako neko ima Nokiu mislim da i ona podrzava tu funkciju. Kod druga na telefonu sam video da u menijima sa podesavanja ima takve opcije kao za C902, ali nisam ga kacio na racunar tako da nije provereno.
Nikola Mladenovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke