Prikaz jedne poruke
Stara 3.9.2009, 21:59   #98
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji • Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada

Citat:
stepanov kaže: Pregled poruke
totalni sam amater u slikanju. slikam samo zato da bih zabelezio lepe/ruzne momente u zivotu i lepe pejzaze.
evo sta me zanima. imam canon power shot a550. solidan. za amatera odlican.
kad sam boi na moru pretezno sam slikao nocu. iako ima dosta svetla nije dovoljno. kad slikam udaljene predmete blic dzaba. expzija jedina pomaze i pomalo iso. ali sve su slike uzasno mutne koliko god mirno drzao. dajte mi neki savet kako da slike nocu budu sto bolje... zanima me da li na neki nacin mogu da podesim focus na ovom aparatu ili samo radi opcija za slikanje na blizinu. i da li mogu da kontrolisem dotok svetlosti, tj. otvor blende, na ovom modelu?
takodje me zanima ovaj paning. voleo bih da fotografisem tako nesto... koji je recept? jel prosto pracenje auta sa vecom expozicijom ili ima jos nesto? meni kada je exp. veca/jednaka 1 sec slika bude previse svetla...
Nema nocu mirne ruke sa duzom exp, na to zaboravi sa kompaktom Koristi stativ ako mozes, ali opet, slab je kompakt za takve stvari, bas smo ja i drug testirali sa stativom u istim uslovima a570 i moj 450d, neuporedivo je, mislim mozes dobiti ok nocni snimak, ali nista posebno.

Paninga sto se tice, mislim da je isto tesko za odraditi sa kompaktom, mada nisam siguran. Ne treba ti expozicija od sekunde, to je mnogo dugacko, evo ovde

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=47837

sam ja koristio ova podesavanja

Citat:
# Exposure Time (1 / Shutter Speed) = 1/30 second ===> 0.03333 second
# Lens F-Number / F-Stop = 22/1 ===> ƒ/22
# ISO Speed Ratings = 100
# Original Date/Time = 2009:05:15 14:27:13
# Shutter Speed Value (APEX) = 327680/65536
Shutter Speed (Exposure Time) = 1/32 second
# Aperture Value (APEX) = 589824/65536
Aperture = ƒ/22.63
# Flash = Flash did not fire, compulsory flash mode
# Focal Length = 55/1 mm ===> 55 mm
# Image Width = 750 pixels
# Image Height = 500 pixels
Znaci podesavaj blendu i iso da fotka ne bude presvetla, zavrci koliko mozes.
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BrutaLiS na korisnoj poruci:
stepanov (3.9.2009)