Prikaz jedne poruke
Stara 12.4.2007, 0:44   #49
che daboli guz
Banned
 
Član od: 23.1.2006.
Lokacija: http://www.fotoklub.info
Poruke: 694
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 190 puta na 95 poruka
Question Re: Vaše fotografije - obrađene fotografije

@ Katmay

OK,mada mi bas nije i najjasnije citavo objasnjenje ali uzet cu za gotovo.
Naime u vezi kinteCovog fotoaparata.Jel dslr nije,a nije ni slr .
Jasno mi je da njegova dk nije kompaktni mada kao i sto sam kazes po fizionomiji spada u to(tj.nema mogucnost nadogradzivanja/mijenjanja objektiva).E sad pitanje za tebe i kinteCa sto mene zanima.
Jel DKa(kinteC) ima lens reflexs(socivo i hemijsku prevlaku preko objektiva) na sebi i dali je mehanika kao u npr Canon 400D(bas ono sto si spominjao u vezi ogledala pod uglom od 45 stepeni)???
Mozda izgleda da te pitam isto po 2gi put ali se nadam cu ovim dobiti konkretnije objasnjenje,hocu reci odgovore na moja pitanja.

Pitas koje objektive trosim,uuuuu nisam ti ja jos dotle stigao.Zapravo nisam ni 10% presao a ima toliko toga da se prijedze.Jedino sto sam "po-trosio"do sada jeste HP photo smart 320-2mp
Poslije ove kamere sam ciljao na Kodaka takodze kompaktnog od 4-5-6MP.
Ali kako je vrijeme prolazilo i nove kamere sa novim cijenama i na savjet Olujnog ucario sam ovu po reklamnoj cijeni i zaista sam happy.
Uz kameru sam dobio EF-S 18-55mm 1:3.5-5.6II .
Objektiv je OK i daje po dnevnoj svjetlosti jako ostru sliku.Takodze se osjeti da vuce na crvenu i nesto manje na svijetlo plavu boju ali samo u slucajevima kad se radi o stofu odnosno materijalima za odjecu i presvlake na namestaju.Drugi objektiv sam dobio od brata jer kad je on kupio svoju analognu Canon EOS pored kratkog objektiva dobio je i
Tamron 80-210mm 1:4.5-5.6 fi52 &-1.5m.Ovaj objegtiv je susta suprotnost prvo spomenutom objektivu ne zbog zuma nego zbog boja.Takoreci "konzervatino" . Takodze mi ne ide bas najbolje slikanje na veliku udaljenost ,valjda zbog ruku.Ali lijepo je imati i ovako nesto bas zbog te razlicitosti.

Be continued,

Poslednja ispravka: Nillaith (12.4.2007 u 1:24) Razlog: Prebaceno iz druge teme posto ovoj vise pripada :D
che daboli guz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke