Prikaz jedne poruke
Stara 11.7.2006, 18:16   #127
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: 3D Galerija

Citat:
Psychon@ut kaže:
Hvala na obimnoj i veoma korisnoj kritici.Uradio sam po uputama, i skontao sam princip.Ovo sa kombinovanjem više nebula je sjajno!
Da...
...a mozes i po istom principu da radis i sa zvezdama. (recimo uzmes celurar za krupnije zvezde, pa onde gde ti je crno u celuraru, lepo dodas mapu noise ili ponovo celurar, podesis i eto tebi, malih i malo vecih zvezda.
Bolji ti je svemir sada malo.
Pazi sad.
Idi u render->effects, dodaj blur i medju blur opcijama idi na sledecu stranicu, videces da ti je stiklirano whole image. Ostavi ga da bude stiklirano i smanji mu blend sa 100, na jedno 20-30%, a brighnes sa 0 digni na 150 ili 200%
Dobices fenomenalan glow.
Veruj mi, ovaj tip para vredi.

Sto se tice sunca, nemoj da koristis lens effects, vec koristi lens effects flare unutar video posta.
Ubaci omni gde hoces sunce da ti bude. Udji u video post. Ubaci kameru u isti, idi na add image filter event (valjda se tako zove, mrzi me sada da pogledam) i dodaj lens effect flare.
Idi na setup tog flarea, pa na load i izaberi neki preset. Nakon sto ucitas preset, ucitaj omni u taj prozor. I sada imas gomilu parametara da podesis omni kako ti se svidja. Podesavas mu boju, intenzitet, velicinu, broj zraka, skoro sve...

Pitaj ako nesto nije jasno, posto osecam da sam zbrzao malo.
Citat:
Psychon@ut kaže:
Ček,ček polako ja sam početnik .

*Definitivno zaslužuješ mjesto moderatora .
Ma samo mi jos to hvali u zivotu.
Da jurcam, premestam i brisem tudje greske.
Not this time.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke