Prikaz jedne poruke
Stara 15.8.2010, 19:51   #11
sportista
Starosedelac
 
Član od: 24.11.2009.
Poruke: 1.745
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 616 puta na 467 poruka
Određen forumom Re: Scythe unveils the Chouriki 2 power supply family

Evo još malo informacija o Scythe Chouriki 2 seriji, konkretno o 850W Plug In modelu... Naime, čitao sam utiske dečka koji je imao prilike da testira ovo napajanje, i evo šta sam saznao. Ovaj model je prktično isti kao i OCz-ov 850W model iz Z serije. Ima nekoliko malih razlika a ona je u korišćenju različitih tranzistora. Scythe Chouriki 2 koristi 21N50C3 tranzistore, dok Z850W koristi 24N60C3 tranzistore, i još umalo da zaboravim Chouriki 2 ima samo 4 tranzistora u 12V sekundarnom heatsinku, dok Z850W ima 8 tranzistora.

Ali ovog testera opet je zadesila mala nezgoda, uočio je loše lemove na ovom napajanju (ovo je samo njegov primerak ). Ali dobro ovo i nije toliko bitno, bitnije je to da je na ovom napajanjima 12V ripple bio mnogo izraženiji/viši nego na Z850W (čiji test uostalom možete pogledati na jonnyGuru sajtu). Dok za 5V i 3.3V ripple kaže da je OK.

Ovo bi bilo ono što sam saznao i po ovome se baš ne može steći prava slika (bar je ja još nisam stekao) o ovom napajanju, ipak ću još malo sačekati da bih doneo konačan sud o ovom napajanju.
sportista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke