Prikaz jedne poruke
Stara 24.3.2009, 15:22   #122
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Napajanje za kompjuter - da li je dovoljno?

Citat:
AstraLogos kaže: Pregled poruke
OK. Kulturno pises, dajes argumente.
Moj drugar slucajno ima taj Chief i radi mu savrseno na ne bas slaboj konfi. E sada ako je ubo' dobar primerak... Svasta je moguce.
LC Power pricam iz licnog iskustva da fuserisu i da nisu kao predhodna Gold serija od 550W.
Nasem clanu Micki-u je bas taj OCZ SXS 500W propistao. Zamenio ga je drugim i sad i ovo drugo pisti. Da li je to dizanje prasine? Hocemo li se konacno poceti uciti na tudjim greskama???

THERMALTAKE 500W mislim da bi za pribliznu tu sumu ipak bilo najsigurnije napajanje.
Naravno da ima i mnogo boljih napajanja ali su i mnogo skuplja. Tako da smo ograniceni budzetom kada treba nesto preporucitia a da valja.
Sve je to tachno shto njemu pishti, ali toliko smo puta preporuchili napajanje i on je prvi koji se na njega zhali na ovom forumu, tako da ipak mislim da se dizhe prashina oko toga. Kada to saberemo, to je 1 na benchu, 1 na Jonnyguru i 1 na SK forumu, cela 3 (nisam nashao review napajanja na Jonnyguru, morace Mickie to da potrazhi, kao i gde su rekli da SVAKO pishti). Pored toga, njegov model je bio od 600W, mada to ne bi trebalo da ima veze. Isto tako ja pretrazhih Jonnyguru, i videh da je moderator kupio to napajanje za neku staru mashinu, i nigde ne spominje da mu pishti, tako da je moguce da je u pitanju losha serija, koja je, opet moguce, povuchena iz prodaje, pa je Mickie zahvatio neki zaostali model kod tog prodavca (a bogami, kako ga je zeznuo za PDV, moguce i da mu je samo vratio ono staro napajanje).
Sigurno bi se neko javio od ljudi u zadnjih 6 meseci koliko se ovo napajanje preporuchuje, da ima isti problem...

Mozhe da potrazhi taj Thermaltake, ali neka obrati pazhnju da to bude ili Toughpower Q-fan (W0151, koji nisam video da se nalazi kod nas), ili TR2 Q-fan (W0194), jer obichan TR2 koji ima da se nadje nije toliko kvalitetan (manji vent = buchniji, slabija 12V grana, nije 80+, pasivan PFC, manje 6-pinskih i S-ATA konektora), ali ako se ne varam ovi kvalitetniji su skuplji i oko 20e...
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke