Prikaz jedne poruke
Stara 27.6.2011, 12:08   #102
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Kako napraviti igru! (Iz perspektive programera...)

Citat:
mikronac kaže: Pregled poruke
Covece. Pa, koliko ti je potreban neki softver, toliko je i hardver. Pa neces valjda na papiru da citas kod, nesto treba da ga "pokrece". Ako mislis da programer pravi igrice, sto to ne kazes i za ljude koji razvijaju Xbox?
Zar to nije elektrotehnika?
Opet. Fiziku bi trebalo znati bar osnovne formule? I to je tebi znanje fizike?
Matematiku mora da zna bar osnove? Ja to ne smatram znanjem matematike.
Ne čitaš moj post. Neko ko razvija engine mora da ima sve to u malom prstu. Ali, i onaj ko piše najjednostavnije skriptice mora da poseduje bar osnovno znanje iz fizike iz matematike. (Pod formulama sam opširnije mislio i naravno na zakone iz kojih iste proizilaze, mada se to podrazumeva.) Za njega, naravno, nije bitna elektrotehnika (iako si u pravu da je programiranje nastalo iz nje), pošto on nije neko ko se time bavi, iako će nekom ko pravi grafičku kartu itekako trebati mnogo opširno znanje iz elektrotehnike.

Ni ti, ni ja, ni bilo ko drugi, neće moći da nauči "celu matematiku" (kao da je tako nešto uopšte moguće), već će znati ono što mu najviše treba, i to će znati u prste, a ovo ostalo taman toliko da se znanje može nazvati zavidnim, ali ne i naprednim.
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke