Prikaz jedne poruke
Stara 29.6.2020, 18:33   #66
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.413
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Heavy Rain, Beyond Two Souls, Detroit Become Human

Kakva je ovo IGRETINA! Zavrsio sam DBH i moram iskreno da kazem da dugo nisam igrao nesto sto me je drzalo zalepljeno za ekran i nesto gde sam toliko zgotivio likove. Jednostavno, toliko grananja, toliko odluka, toliko potencijalnih sansi da sve ode u K ako promasite QTE... Fantasticna igra i jos bolja i kvalitetnija prica. Ne mogu da se setim nijednog RPG-a koji ima ovoliko racvanja u prici i gde od toga da li ste pogledali neku fotografiju ili procitali neciji dnevnik zavisi da li cete dobiti happy end ili sve odlazi u K...

Sto se tice mog kraja, za prvi prelaz sam hteo da igram "posteno" - bez reloada, ali s dozom panike kod QTE-a jer sam znao da mi likovi mogu izginuti ako nesto lose odradim.
Spoiler za KRAJ:

Kara i Alice su presli granicu busem. Luther-a je ubio policajac u Rosinoj kuci.
Markus je vodio peaceful protest, romance-ovao sam North i poljubio je na kraju. Visok public opinion znaci da nas vojska nije izrostiljalla.
Connor je postao deviant, spasio je Hanka od novog Connora i postali su ortaci.
Od sporednjaka su mi izginuli Simon (na krovu kada ga je nasao Konor) i Luther koga sam vec pomenuo.


Kazem - hteo sam da igram posteno i bez reloada prvi put, ali sam na kraju poslednjeg nivoa ipak odradio 2 reseta checkpointa. Nisam mogao da podnesem
Spoiler za spoiler za kraj i pred kraj:
kad su mi Alice i Kara ubijeni na checkpointu jer sam bio posten i vratio karte za bus
i
Spoiler za connor:
kada je Amanda pocela da hakuje Connora i kad je krenuo da ubije Markusa na kraju... Nisam mogao odmah da nadjem izlaz iz onog zimskog nivoa i instinktivno sam lupio ALT-F4 jer nisam ulozio toliko vremena da bih ceo happy end upropastio na kraju. No no!


Jedina mana u prici mi je neprirodan i po mom misljenju ocajan twist vezan za
Spoiler za ne otvaraj ako nisi presao jericho nivo:
Alice i to da je ona android.
Delovalo mi je nelogicno, isiljeno i ubilo mi je imerziju u nastavku njihove price, a ne vredi ni spominjati koliko su inicijalni nivoi sa nalazenjem smestaja, odece i hrane izgubili na tezini... jer jednostavno nemaju smisla.

Sve ostalo mi je vrhunski. Od gameplaya, preko glasovne glume i animacije, do grafike i celokupne price. Svakako jedna od najboljih igara koju sam igrao u poslednjih par godina.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke