Prikaz jedne poruke
Stara 30.6.2012, 21:40   #29
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Telefon za muziku i kavalitetan zvuk :)

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
@ Aibo

Pod tvojim drugim spojlerom se nalazi grafikon za W955, za koji kažeš da je najbolji... ali nije mi jasno, kako kada mu je na početku krivulja skroz nisko?

Prije ovog iPhone-a (1. gen) sam imao iPod Touch 2G, kakav je on generalno? Ne znam da li mi iPhone zvuči bolje ili je to placebo efekat...
Tu postoji postepeno slabljenje na frekvencijama ispod 50Hz, pri čemu do 20Hz (minimum onoga što čujemo) opadne za svega 1dB. Ako pogledaš specifikacije svih hifi zvučnika videćeš da je tolerancija +-3dB, što je čak tri puta više... Dakle to je i dalje super rezultat, samo malo preizražen grafikom. A telefon zaista zvuči fenomenalno, upravo zato sam i rekao da ti grafici nisu realni pokazatelj, zvuk je mnogo više od frekventnog odziva.

iPod touch stvarno nisam slušao, zar ne bi trebalo da je on praktično iPhone samo bez celog telefonskog dela?

Citat:
HSVstoned kaže: Pregled poruke
Pa Sennheiser cx300 su po misljenju mnogih cak za nijansu losije od cx150 ali su zato cx300 II odlicne.

Aibo, sta kazes za ovo?

Naravno, ovo je misljenje samo jednog lika koji se predstavlja kao audiofil ali nekako kad god procitam slican post zapitam se da li bi mi Nexus odgovarao..
Šta znam, nailazim i ja na svašta na netu, na ljude koji tvrde sve i svašta. A možda mu je samo daleko više ležao ovaj prethodni zvuk. Upravo to i jeste fora, da dva telefona mogu imati naizgled iste rezultate a da boja zvuka, karakter...budu dosta različiti. Jbg, za takve stvari je lična proba uvek zakon, ili makar utisak nekoga za koga znaš da imate sličan ukus.

Samo da dodam za CX300, njih nisam slušao ali jesam Creative EP630 (navodno iste slušalice). Bila je to proba pred kupovinu i na kraju sam odustao jer je bas bio mnogo prenaglašen i napadan, nisu mi se svidele... CX300-II su stvarno druga priča, vrlo utegnut i živ zvuk. CX150 je izašao posle CX300-II pa je verovatno nasledio neke njihove osobine tako da me ne čudi da je bolji od starih CX300. I za Soundmagic E30 sam čuo samo reči hvale.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke