Prikaz jedne poruke
Stara 18.7.2010, 9:50   #4
Dom11
Član
 
Član od: 2.8.2009.
Poruke: 41
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop da izaberem do 1700 eura

Ja nisam neki preveliki laptop strucnjak. Ako sacekas malo verovatno ces dobiti savete od ljudi koji znaju vise. Za te pare ti prakticno gledas "dream machine" a o tome svako ima misljenje. Pogledaj mozda u ovom forumu neku skoriju "najbolji laptop za igranje" temu. Ako je dobar za nove igre onda je dobar i za sve ostalo.
Ja bih na tvom mestu prvenstveno gledao dve stvari. Da procesor bude i7 (zaista je dobar) i da ti graficka kartica bude brza (ako hoces da igras igre). Ako imas te dve stvari i platis bar 1100 eura ostalo ce sve biti ukljuceno. ATI Mobility Radeon HD 5870 koji je u Asus-u ti je bila najbrza mobilna kartica na svetu pre par meseci. Da li je nesto novije izaslo neznam ali nije ni previse bitno.

- LGR490 ti uopste nije u toj klasi koju ti trazis.

- HP DV8 bi bio odlican da ima bolju graficku kartu. Uzmi u obzir da je to "1080p HD" rezolucija. Samo najbolje karte ce to izvuci u igrama na visokim detaljima. Opcija je da prikljucis drugi ekran sa manjom rezolucijom za igranje.

- Alienware ti je, kao sto sam rekao, odlican. Jedino sto je dosta skuplji. Ovaj Asus sto sam ti preporucio ce ti biti jedno 30% skuplji u toj verziji.

Sto se kupovine tice imas dve opcije:

1) Vidi da ti neko kupi u YU i posalje/donese. Najbolja opcija. Podrzavas lokalnu YU ekonomiju, imas garanciju kako treba a ako ti neko donese mozes i da ne platis VAT i duty. Ti si pomenuo da nema poreza sto je odlicno. Ovde u Juznoj Africi je import duty na kompjutere 0% ali je VAT oko 15%. Pitaj ljude u Yugi da li ima taj model u prodaji.

2) Kupi preko Ebay-a. Ja sam moj DV7 kupio tako. Ako platis preko Paypal-a potpuno si pokriven. Imas 45 dana od kupovine da pokrenes slucaj ako laptop ne stigne ili ako nije sve kako treba. Paypal ce ti vratiti kupovnu cenu i shipping ali ces morati da saljes nazad sa "signature delivery confirmation" o svom trosku. Cene su dobre ali ti garanciju verovatno nece ispostovati u lokalnom servisu ako se nesto desi kasnije.

To je to - Puno srece.
Dom11 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke