Prikaz jedne poruke
Stara 29.7.2008, 3:20   #12
cc13
Član
 
Član od: 22.3.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 161
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 27 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Pitanja vezana za wireless....

Citat:
pedjja kaže: Pregled poruke
Napokon čista tema za wireless:
Već sam postavio pitanje o pingu na wireless-u ali bez konkretnog odgovora.
Koristim opremu na 2.4 Ghz NoName kartica sa Atheros čipom,6m Cfd 200,biquad na sat.tanjirčetu 80 cm,udaljenost do AP 250 m ,jačina signala i kvalitet linka (po kartici 100%/100%),po Networkstumbler-u jačina signala je -58Db,provajder mi javlja da oni mene vide sa -60Db (provajder je Zona.ba).
E sad pre 20 dana su počeli problemi sa pingom.Prosječnom korisniku to ne znači puno ali igračima....dođe mi da pojedem antenu skupa sa nosačem.Ping divlja od nevjerovatnih 30ms do 600 i više u roku od par sekundi,pa se malo smiri i onda ponovo.
Zato me interesuje ovaj komentar cc13 (ako radi kako treba)...Cimao sam provajdera 20-tak puta ali bezuspješno.Paket koji koristim je 384/192 i protok je u granicama normale od 30-45 KBs zavisno od servera.Problem je samo PING.Evo imate i slike pa mi recite šta pametno da uradim jer Adsl nemogu da imam (nema paketa u Telekomu),drugog wireless provajdera nema .... Ako znate/možete pomozite...Prilog 23255

Prilog 23256

Prilog 23257
Nasi provajderi kada postavljaju bazne stanice gledaju da prodju sto jeftinije (ovo naravno ne mora da znaci da je i kod tebe slucaj,ali uglavnom tako funkcionise) najcesci problem je kada ima previse korisnika na anteni tada ping pocinje da luduje.Kada sam ranije radio kod jednog provajdera bilo je na jednu Hyperlink sektorku zakaceno preko 30 korisnika preko dana kada je dosta ljudi koristilo net ping je bio ocajan da bi tek nocu bio ok,nije se radilo o zagusenosti linka vec zastareli 802.11b/g standard niti moze da izdrzi to niti je namenjen za tako nesto.Kako su vremenom smanjio broj korisnika tako je ping postajao sve bolji,provajder ti sigurno nece reci "do nas je problem jbg stavili smo vas 100 na jedan mikrotik i na jednu antenu"
Tvoj problem sigurno nije sa tvoje strane vec je do provajdera.

Ovo kod tebe i nije strasno (sta sam sve video i kako moze da bude) ali za igranje nije nikako,tako ti je to sa wirelessom i 10 i vise godina starim standardima.Moze dobro da radi ali samo ako nema mnogo korisnika ili ako se provajder iscima da postavi nekoliko mikrotikova sa vise antena,uglavnom se nasim provajderima to ne isplati i gledaju da uvale internet sto vecem broju firmi (takozvani poslovni korisnici,mogu debelo da naplate,firme uglavnom samo proveravaju mejlove,nisu uopste zahtevni korisnici) dok sa obicnim korisnicima imaju samo muke za male pare.Firmama obicno i daju kvalitetniju vezu Na 5.8Ghz. Zna i 5Ghz da podivlja ali je mnogo bolje nego 2.4Ghz

Poslednja ispravka: cc13 (29.7.2008 u 4:01)
cc13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku cc13 na korisnoj poruci:
pedjja (2.8.2008)