Prikaz jedne poruke
Stara 25.4.2020, 13:00   #6
m1aden
Veteran

Član od: 2.12.2012.
Zahvalnice: 40
Zahvaljeno 83 puta na 54 poruka
Određen forumom Re: Problem sa reinstalcijom Windowsa, neće da se bootuje sa usb-a

Ako mogu da se nadovezem na temu, da ne pravim novu...

Pokusavam vec danima na nekom jako starom racunaru (Award modular BIOS v. 600PG, Intel Core2 6600, ne znam sad koja je ploca...) da oborim sistem.Iz ne znam kog razloga ne uspeva mi da narezem image windowsa na disk, pa sam uzeo preko rufusa da napravim bootabilni flash ali mi ni to ne polazi za rukom. Svojevremeno sam to radio na svom racunaru, pravio boot win10 i mislim da mi je sve islo po defaultu i sve je islo kao podmazano. Sada uopste ne znam sta da izaberem prilikom pravljenja bootabilnog flasha, jer ako izaberem MBR flash se uopste ne vidi prilikom podizanja sistema, odmah mi ode u windows, a ako izaberem GPT onda mi se ceo sistem zamrzne odmah nakon sto krene da registruje diskove, memoriju... jednom mi se, cak, kada sam pravio flash, nakon sto ga je rufus napravio racunar restartovao i bez ikakvih problema je krenuo da podize instalaciju sa flasha, ali kada sam dosao do odabira particije na koju cu da instaliram win, HDD mi uopste nije registrovao. U biosu nisam nista cackao osim sto sam birao odakle da bootuje. Izabrao usb-zip, usb-cd, usb-hdd... uvek isto.Probao sam na vise nacina da napravim flash i sa dve verzije rufusa, ali ishod je uvek isti.

Nisam neki strucnjak ali bar sam znao da podignem sistem.

Ovo me sad bas nervira. Ne znam da li je do mog ne znanja, ili je problem tehnicke prirode.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke