tema: Apple iPhone
Prikaz jedne poruke
Stara 1.7.2007, 20:49   #15
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Apple iPhone

OK. Ja sam u Americi i dakle imam informacije iz prve ruke

Znaci, 3G ima i postoji i to je jedna od glavnih zamerki ljudi ovde jer iPhone ga ne podrzava. Zatim SMS je skup. Ne placas samo kada saljes SMS nego i kada ga primas (na prepaid, za postpaid imas dosta besplatnih poruka). Impulsi su relativno skupi (opet za prepaid pricam) a interesantno je sto ako ste prepaid skidaju vam sa racuna cak iako vas neko cimne pa prekine. Znaci, kakvi smo mi, kada nekom dusmanu nadjes broj ladno mozes da mu ispraznis racun za jedno pola sata cimanja

Dakle, svima je jasno da se prepaid maltene u Americi ni ne koristi. Ja sam imao Cingular prepaid i uz par poruka i poziva sam morao na svakih par dana da dopunjavam sa 20-30 dolara. Preskupo u odnosu na nase pojmove o cenama.

Prema tome svi koriste postpaid planove medju kojima ima i jako povoljnih. Ali ako pricamo o iPhone, osudjeni ste na AT&T provajdera. Znaci morate da koristite iskljucivo tog provajdera za najmanje 60 dolara mesecne pretplate. Dakle 4000 dinara mesecno je minimum da bi uopste mogli da imate i koristite iPhone.

Zbog svega ovog, nisam ga uzeo (a nisu ga uzeli ni svi koje znam) jer ima par stvari koje fale a koje ce verovatno u sledecoj reviziji da budu korigovane (a i zbog toga sto ne bih mogao da ga koristim u Srbiji, barem ne sa domacim provajderima).

Inace, 3G se ovde koristi zbog brzog interneta a ne na video pozive tako da nedostatak 3G-a se najvise oseca zbog toga. WiFi nema svuda a edge je spor za ovdasnje standarde Mada AT&T (koga morate da koristite sa iPhone u paketu nudi i besplatan internet pristup gde god mreza pokriva ali posto je edge spor za razmazene Amere, a i za nas polako , to se niko nije nesto preterano odusevio zbog toga).
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku genius na korisnoj poruci:
A M G (2.7.2007)