Prikaz jedne poruke
Stara 5.10.2019, 12:47   #13
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.952
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 768 puta na 461 poruka
Određen forumom Re: Disco Elysium

Proveo sam nekih dva i po sta uz igru, i mislim da već sad sa sigurnošću mogu da procenim da će ova igra iz safe buy kategorije vrlo brzo skliznuti u must buy Igra je nesvakidašnji spoj novog PS Tormenta, starog dobrog Sanitariuma i mnogo toga drugog, sa jakom atmosferom prljavog Nordic Noir krimića i, recimo, Teri Gilijamovih uvrnutosti.

Glavni hajlajt igre ja zapravo glavi lik, teturavi zabrađeni detektiv, večiti gubitnik-alkoholičar-drogeraš, predmet ismevanja kolega i nadređenih, i kojeg uvek prati aura ekompetentnosti i nesposobnosti. Sa ovime je skopčan i jedinstven sistem "skillova" i perkova, u vidu misli i unutrašnjeg monologa glavnog lika, kojem sopstveni narušeni um savetuje određene postupke i pravce u dijalozima, na osnovu chekova po pitanju logičkog rasuđivanja, empatije, detektivskog "hanča", intuicije, generalnog poznavanja opšte kulture, fizičkog stanja i ostalog, odnosno nedostataka u tim poljima.

Ovo stvara izvanredne momente tokom dijaloga, koji mnogo više utiču na to kako vas sagovornici doživljavaju u zavisnosti od vaših izbora tokom interakcija (gde nije uvek preporučljivo birati sve opcije, ili jeste, u zavisnosti koliko hoćete da se srozate u nečijim očima). Ovo, sa druge strane može da stvori nove mogućnosti po pitanju kvestova koji se otvaraju na sve strane, sa raznim preduslovima (i pozitivnim i negatinim). Sve je nekako ultra-fluidno i nepredvidivo, ne postoji pravi i pogrešni način, već je sve ostavljeno igračevom "osećaju" i generalnom karakteru, odnosno otvoreno za kompleksna eksperimentisanja (sa jakim replay valueom u najavi). Čak i kad se kreira lik i biraju perkovi i skillovi, ako se investiraju poeni u njih i nasviraju na maksimum, pored benefita koje to donosi, slede i penali, isto kao što i njihove minimalne vrednosti serviraju masne "šortkamingse", ali donose i određene prednosti koje se ne mogu imati u slučaju da ste investirali u dotični skill.

Za određene kvestove postoji i vremenska dimenzija (kad se nešto negde otvara, kad morate negde da budete i sl.), i postoji, rekao bih, realan protok vremena, plus je cela igra izdeljena na nedelju (ili desetak) dana do kada je potrebno rešiti slučaj, pa ako se nešto propusti nema popravnog (mislim da će biti tako, što ide u prilogu replay vrednosti).

Za ovih dva i po sata koliko sam igrao, odmakao sam tek nešto dalje od početne zgrade, i malo se prošetao trgom i popričao sa manje od desetak likova, eto kolika kompleksnost može da se očekuje u nastavku.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku Pipboy na korisnoj poruci:
altb (18.10.2019), Bascelik (6.10.2019), filpan (5.10.2019), Krilce (6.10.2019), Leonida (5.10.2019), nesudjeni clocker (5.10.2019), pentraksil (5.10.2019), perablenta (5.10.2019), player1 (9.10.2019), Red Dragon (7.10.2019)