Prikaz jedne poruke
Stara 28.4.2011, 20:41   #226
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Vlada prodaje 51 odsto Telekoma

Koliko ja shvatio iz posta on napisao da dobit Telekoma ne sme da ide u budžet. I to posle našao na net kao vest, dakle, ne od prodaje već sadašnja dobit. Izjava koju je dao kaže da netreba da se izdvaja dobit već da se ona i dalje ulaže u firmu. I šta sad? Kupac telekoma neće uzimati profit već će ga ostaviti ovde i uložiti u firmu? Kome on priča bajke? Pa ako treba da profit ostane u firmi da se ona dalje razvija bolje rešenje je da se ostavi ko državna jer iskustvo svuda je da u prvih desetak godina od kupovine niti je neko dobio konkurenciju niti je negde uloženo u infrastrukturu, čak naprotiv, skoro svuda je utvrđeno da je došlo do pada kvaliteta. Dakle, ako je njemu na umu dobrobit firme, tad prodaja nije logičan korak.

Mada kad već neko pomenuo, ja nisam ekonomista. Ali znam ovo: kad neko dobije u ruke državu koja ima 8.5 milijardi duga u skoro 11 milijardi rezervi, i to dotera do nekih 13 milijardi duga i ispod 9 milijardi rezervi, a porasze broj nezaposlenih za pola miliona za to vreme i dalje raste, mene interesuje našta je dotični potrošio nekih 7 milijardi i koji su njegovi rezultati sa time. Rezultata niko ne vidi, pare potrošene, odgovora na šta nema, malo mu i to pa ajd da dam telekom bud zašto. Moj zaključak i svih ovde sigurno je da on o poslu nema pojma, i da je najbolje da što pre ode.

Usput, isti onaj koji je potpisao prodaju NISa za 6 puta manju cenu i praktično je poklonio njega rusima, sad potpisuje isto sa austrijancima za isti procenat umanjenja cene. Gde sam ja bio tada? Protiv prodaje, samo ovde na forumu ne raspravljamo o nafti nego telekomunimacijama, pa ..... Valjda je dosta jedan zaj..b, ne treba nam još jedan. Šta ima na kraju da se desi? Isto što i sada sa naftom, ima da plaćamo najskuplje u regionu i šire i da bude najgora usluga. Ako vama odgovara, OK, nema ništa protiv. Lepo znati šta nekom odgovara. Samo da posle ne bude ovde tema tipa cene prevelike, kvalitet očaj, oni iz podrške ne odgovaraju, nekad je baš bilo lepo ...
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke