Prikaz jedne poruke
Stara 23.6.2015, 11:08   #20
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Izbor alata u programiranju

Citat:
ivan90BG kaže: Pregled poruke
Ja konkretno da bih koristio IntelliJ za rad u takvom okruženju, morao bih sam da skontam kako da konfigurišem svoje dev okruženje tako da IDEA ne ostavi nikakve tragove. Ljudi koji rade na PHP-u mogu da koriste PhpStorm jer im se može, php je takav, a dobar deo ostalih rade samo u običnom text editoru
Pa zato na IntelliJ platformi možeš da definišeš nekoliko različitih tipova virtuelnih foldera kojima određuješ šta se gde smešta i kako se koji folder tretira (source folder, folder za unit testing itd.) U mom konkretnom slučaju, za svaki IDE ili projekat (zavisi od potrebe) držim poseban read-only remote konfiguracioni repozitorijum iz kojeg po potrebi za svakog novog člana pull-ujem podešavanja. U slučaju da se nešto bitno promeni u vezi projekta dovoljno je da ja, koji jedini imam write pristup tom repou, napravim odgovarajuće izmene i da svi ostali članovi tima odrade najobičniji pull da bi bili "up to date".



Na kraju krajeva ako ne želiš da ti nešto dospe pod source kontrol to nešto jednostavno ne "stejdžuješ" ili ga staviš na globalnu ignore listu (nema tragova ignore fajlovima u root folderu projekta).
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke