Prikaz jedne poruke
Stara 8.12.2016, 11:24   #17
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: GTX 1050 na CRT monitor? Kako!

Barem što sam ja primetio dok sam radio u servisu je da Phillips monitori su imali fabrički podešen brightness na dosta viši nivo od recimo Samsung-a ili Benq-a, većina ljudi te opcije retko kad podešava, a monitor im ''prži'' oči nesvesno.
Dell npr ima pojedine fantastične monitore, pogledaj samo U2414H ili P2414H, veoma, veoma kvalitetni uređaji, plus kod njih svaki panel monitora prolazi quality test, tako da su male šanse da ti zapadne škart (kao kod Asusa ili Acera što se redovno događa).
Imao sam i jednog Phillipsa, pre Asusa kojeg sam prodao. Solidan monitor, TN panel, služio me je odlično skoro 6 godina. Ali je slika bila katastrofalna, koliko god podešavao, uvek je bila ili isprana, ili pretamna. Ovaj Dell koji imam sad, iako je TN panel, kada sam ga podesio, više liči slikom na IPS panel sa Asusa, nego na TN panel sa Phillipsa (oba sam stavio jedan pored drugog i poredio).

Malo lično iskustvo. Skoro reših da zamenim moj Asus M239H (monitor je radio super, samo što sam ja hteo ''brži''). Zaređam po radnjama, prvo po Kragujevcu, a zatim i šire da pogledam monitore, to su jedine stvari koje ne kupujem na neviđeno. Pogledao sam 4 Asusa na 144hz, i 2 Acera (od toga jedan Predator), i svi su imali neku falinku. Što mrtvi pikseli, što backbleed, dok je jedan Asus imao problem sa samim panelom, leva polovina bila 'zelena', desna normalna...
Na kraju uzeh Dell S2716DG (27', 144hz, Gsync). Jeste TN panel, ali sam našao gomiletinu uputstava kako ih podesiti da budu zadovoljavajući, i stvarno nemam zamerke. Da ne pričam o tome da je razlika u igrama na 60 i 144Hz nebo i zemlja.
Kad je bal, nek' je maskenbal.
jozvan_Kg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke