Prikaz jedne poruke
Stara 28.9.2016, 13:38   #1
Megatron_SR
Član
 
Član od: 4.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 172
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Ram Memorija hitna pomoc!!

Komp mi je do sada normalno radio sa jednim stickom ram memorije od 8GB. (DDR 4 2666). Narucio sam prije neki dan jos jedan i danas mi je stiglo. Ista brzina ista kolicina memorije. Novi stick stavljam u istu boju kao stari, palim kompjuter i prepoznaje mi samo 8 GB a ne 16. Odmah mi pada na pamet da je novi stivk nesto nije u redu. Vadim stari stick i ostavljam samo novi, i stavlam ga u DIMM gdje mi je stari bio. Palim kompjuter medjutim on pocinje da pisti. Vracam stari stick u svoj slot, a novi potpuno uklanjam iz kompa, palim komp i on opet pisti samo sa starim. Clearao sam CMOS upalio komp, normalno radi sa starim stickom. Pokusavam opet da dodam novi, jednom u crveni jednom crni slot, komp se pali ali se ne prepoznaje memorija. Opet pokusavam samo sa novim stickom i opet pisti pri paljenju. Vracam stari stick u svoj slot i PC radi. Ne znam sta da radim, ovo ova memorija nova ne radi je li tako? Da li da vracam ovo?

i5 6600k
strix gtx 1070
GA z170 k3 gaming
ddr4 8gb Kyngstone HyperX Fury 2666
(ddr 4 8gb Kyngstone HyperX Fury 2666 nova memorija)
Windows 10

Znaci, zajedno sa mojim starim stickom, kada ubacim novi, komp se pali ali ne prepoznaje novi stick. A samo novi kad ubacim pisti. Probao sam kada su zajedno da reset bios, ali ne prepoznaje. Sta da radim???
Megatron_SR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke