Prikaz jedne poruke
Stara 29.10.2015, 19:57   #5
brano88
Član
 
Član od: 1.7.2014.
Lokacija: Bijeljina
Poruke: 228
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 59 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: Potrebna znanja za rad u IT struci

My 2 cents:

Citat:
3.Da li postoje odredjeni sajtovi/video lekcije/youtube kanali/knjige odakle bih mogao da naucim to sto mi je potrebno?.
Da. "Google is your friend".

Citat:
5.Utisci o freelance platformama.
Realno, batali. U Srbiji je potraznja za developerima dovoljno dobra (a i plata) da nadjes posao u nekoj kompaniji. Tako sam se i ja kao sto rece Teva "nadmudrivao" s indusima i pakistancima. Na kraju skontas da ces zaradjivati manje nego na poslu jer gore navedeni prihvataju da rade za smijesne pare. Plus, uglavnom radis direktno s musterijom. A ljudi ko ljudi.. Nekad ok nekad nezgodni boze ti sacuvaj.

Citat:
Nema danas nauke ni muke oko izrade sajtova: drag'n'drop idiot-friendly Wordpress templejti od svakog sa IQ-om iznad sobne temperature mogu da naprave "web mastera", što umanjuje potrebu za fotošobdžijama, ali drimviverdžije i pehapedžije se još mogu nadati da uzmu neku paru.
Ne bi bas tvrdio tako nesto sa tolikom sigurnoscu. Uistinu, sajtovi recimo.. cvjecara su smejurija. Ali kada su u pitanju npr. sajtovi banaka ili osiguravajucih drustava, nikada ne mozes znati kakva se "cudovista" nalaze ispod povrsine.
brano88 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke