Prikaz jedne poruke
Stara 20.1.2013, 21:43   #342
Lucic Nemanja
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 76 puta na 49 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Lucic Nemanja
Određen forumom Re: Objašnjenja početniku

Pozdrav, dobri ljudi, treba mi mala pomoć oko upućivanja.
Elem, želim da uplovim u gamedev vode. Imam iskustva sa programiranjem, C i C++ dosta, C# tu i tamo. Radio sam na razvoju nekih solutiona za Microsoft Share Point svojevremeno, a i učestvovao sam malo u pravljenju nekog shootera u XNA, pa sam tu imao prilike da se uhvatim u kostac sa .NET-om i C#-om. Pored toga znam i Pascal, Delphi i Asembler.
Što se samog gamedev-a tiče iza sebe imam dve demo igre. Jednu sam radio za maturski još u srednjoj školi (i to u Deplhiju ), a drugi je bio gore pomenuti shooter u XNA.
E sad, da ne bih kao slepac kopao u moru literature na internetu i radio bez nekog efikasnog plana i programa, reko da priupitam vas, već iskusne u ovoj oblasti, da me usmerite na pravo mesto . Da napomenem, radio bih za sad u XNA.
Pored toga, zanima me i sama teorijska podloga grafičkog programiranja, komunikacije Direct3D-a sa GPU-om, generalno multimedije i sve što bi trebalo da znam kako bih kvalitetno napredovao u datoj oblasti.
Da napomenem još i ovo, radio sam par godina u 3D Max-u tako da imam nekog osnovnog znanja o samoj računarskoj grafici, ali iz one dizajnerske perspektive. Blage veze nemam kako procesor sve to obrađuje i šta se dešava kad ja izvlačim poligon i sl...

Dakle, treba mi neka kvalitetna literatura, sajt, tutoriali, šta god, po mogućstvu da nije baš za totalne početnike. Tj. da se ne bavi samim pitanjima programiranja, nego samim gamedev-om, konkretno XNA.
A kad budem zapeo, ću vam se javim ovde !

Hvala unapred !
Lucic Nemanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke