Prikaz jedne poruke
Stara 9.5.2008, 18:35   #1
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Gaming konfiguracija 1000-1200 E

Servus,

pre neki dan navata me ortak da ga posavetujem za gaming konfiguraciju cenovnog ranga oko 1000 e (+ - par stotina evra), zajedno sa dobrim 22 inchnim monitorom. Reče mi da bi iz starog kompa prebacio TV i zvučnu kartu na novi komp a sve ostalo bilo bi novo (uključujući i kućište), ne razume se u OC tako da bi sve radilo na default taktu i za početak bi koristio XP (stoga kontam da bi mu u startu 4 giga rama bilo više nego dovoljno). E da, i da bi komp koristio pre svega za igre (trenutno se oduševljava sa Med2:TW, i to mu glatko klizi na kompu starom skoro 4 godine kako mi reče - jedino što nema pojma koju konfiguraciju ima ).

E sad, ja računam da bi mu najbolje legao neki Intel Quad + neka 3870x2 ili čak 9800x2, ali znam da na forumu ima dosta članova koji razbijaju HW, tako da me zanima kakvu bi konfiguraciju oni sklopili u cenovnom razredu 800-1200 E (ili čak i koji evro više, pod uslovom da performanse to zavređuju). Još jednom da kažem da ovaj lik ni krek ne ume čestito da iskopira u game folder, znači OC otpada, samo da je neka zverka od računara koja će biti u stanju da sažvaće i najnovije naslove kao i one koji će se pojavljivati ubuduće. Prema tome, pls, šta vi mislite kakva konfa bi se tu mogla uklopiti ?

P.S: Ako mislite da uz sve ovo može da se uklopi i neka dobra 24ka tft.. np! mada mi se čini da je razlika u ceni između 22ke i 24ke još uvek prevelika za ono što se realno dobija.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke