Prikaz jedne poruke
Stara 31.10.2007, 20:36   #919
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Ma materijal je laganica... nisam sad na poslu, pa sam ga odradio sad na ovom mom karakteru.



Evo na you tube animacija da vidite kako izgleda (napominjem, tek pretstoji ispitivanje mata sa mapama unutar transluency slota)
fuck... tek sad vidim kako na you tube izgleda... skroz unište gamu na video materijalu a nemam sada vremena da uploadujem originalni mat.
ipak... evo..
http://www.youtube.com/watch?v=szyw_74anTM
Kad smo već kod tog karaktera, recite reč dve o anatomiji kako vam se čini i da li je dobra, kada gledate klip.


Samo je bitno da se sa transluency bojom ne pretera (ovde kod mene je potpuno crna, sa 15 procenata crvene kao što se vidi u screenshotu).To u stvari simulira onu crvenu boju, podkožnu boju. A da bi bilo još realnije, trebalo bi da se izmodeluje svaki organ i koske i onda bi bilo crveno samo onde gde fotoni uspeju da se probiju, kao što i treba.
Nemoj da te buni ova mapa u diffuse... to je samo splat procedural kako bih karakteru dodao par mladeža (što sam video u tutu za Orleanku)... i nešto malo bumpa...


E sad sam uzeo za translucenty dosta jarkiju crvenu da bi videli kako radi. Gde je najosvetljenije, tu on po dubini prikazuje tu boju translucent materijala koju ste izabrali. Pitam se da li nekom proceduralnom mapom mogu da imam više kontrole.
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke