Prikaz jedne poruke
Stara 29.10.2007, 15:45   #909
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Pocetnicki 3d radovi-Galerija (WIP, tutorijali)

Ma ne bežim ja od mental raya manijače, čak ni od GI rendera onde gde je to potrebno (a planiram i njima uskoro da se posvetim).
Jednostavno, trip mi je da izvedem što približniji fake SSS-a u scanline-u.

Ovaj gore je lošije ispao, zato što je falloff na defaultu (parpendicular/paralel, kao što si dobro primetio), a ne na shadow/light, kao što mi je bila inicijalna ideja.
Da... inicijalna ideja mi je bila da probam da iskoristim translucent shader (sa kojim bi bez problema mogao da se izvede transluency efekat na listu papira, na zavesi ili tako nečem prostijem, ali je malo teže na "punijem" objektu) i unutar mape za transluency dam falloff mapu sa light/shadow presetom (jednostavno da ga nateram da bude više translucent onde gde svetlo pada, a manje, gde je senka) i time nekako fejkujem SSS. Takva vrsta podmape ne bi bila loša ni za self ilumination (samo jako smanjen).


Evo za one koje interesuje šta je SSS, jedan koristan link, koga sam malopre slučajno našao.
http://www.neilblevins.com/cg_educat...anslucency.htm

E sad, to je, kao što rekoh samo inicijalna ideja, i tek sam počeo da gledam i da se igram sa tim shaderom i juče i danas po malo. Mogu tu i svetla dosta da pomognu. Sve u svemu, ako ništa drugo, proučiću dobro translucent shader i njegovo ponašanje (pošto sam ga do sada jako malo koristio).

Sad sam se na poslu malko zezao... evo screenshota...
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke