Prikaz jedne poruke
Stara 15.1.2007, 1:13   #19
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Kupovina Novog HDD-a

Imam hard disk od 120 GB i jedan mali stari od 8 GB, i to mi je "tijesno". Oba su ATA, računar mi je star nešto preko 2 godine pa može samo ATA na moju ploču. Mislio sam da uzmem neki od 250 GB jer mislim da oni imaju najbolji odnos cijene po gigabajtu, mada izgleda da su 320 GB još bolji po tom pitanju. Planirao sam kasnije kada budem uzimao novi računar u njega prebaciti taj disk od 250 GB a stari ostaviti sa ovim njegovim od 120 GB. Ali sam shvatio da imam problem, sada imam nForce2 ploču (Asus A7N8X) sa ATA kontrolerima a nova bi imala SATA, i kako bih onda mogao prebaciti taj ATA disk od 250 GB na taj novi računar? Valjda te nove ploče imaju ATA kontroler za optičke uređaje, a na njega mogu ići dva uređaja, pa ako bih imao jedan optički onda bi valjda drugi mogao biti taj ATA disk? Da li je tako ili mi nešto promiče? Koja su druga rješenja?

Malo mi je bezveze da kupim disk od 250 GB (ili 320 GB) i da ga već tokom ove godine ne mogu prebaciti na novi računar (uz vjerovatno i neki SATA disk koji bi išao na novi računar), a da mi pri tome na ovom starom ostane 120 GB + 250 GB, nema potrebe da nekome dajem ili prodajem računar sa toliko memorije.

Sugestije?

Da li će ATA disk moći ići na neku noviju ploču, ne samo od ovih koje su sada prisutne nego i od budućih?
Paladin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke