Prikaz jedne poruke
Stara 8.7.2010, 15:05   #3
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Pošto se desilo to što se desilo, povremeno ću postavljati neke review-e koje sam imao u backup-u. Izabrao sam Titan A.E. jer se maločas baš OVAJ film završio na RTS-u. Jeste da ''ponavljam'', ali pošto stare teme više nema, ovi postovi jedino mogu doneti više koristi nego štete.


Titan A.E.
Animacija / Avantura / Naučna Fantastika
Trajanje: 1 čas i 34 minuta


IMDB
Wikipedia
Official Site
RottenTomatoes
YouTube Trailer



’’Šaltam’’ ja tako po tv kanalima u potrazi za bilo čime zanimljivim što bi mi držalo pažnju makar 10-20 minuta pre nego što krenem sa ’’ispomaganjem’’ mojima. Kada na jednom od kanala vidim neke džiadžojce koji se pucakaju sa slinama. Hm, reko’ što da ne, aj još malo da trujem mozak sa kojekakvim splačinama. Ne može da škodi više nego što jeste... Kako prolazi minut za minutem ja zaboravljam na ’’moje’’ i ’’ispomaganje’’ i gledam film sve u “šesnes’”. Udubljujem se u radnju i s’vatam kako je u stvari ovaj film poprilično dobar, radnja se zahuktava, ja se zahuktavam (takođe) i tako dođo’ do kraja filma i jedino što mi je ostalo za reći jeste, maestralno. Odavno nisam gledao bolji film koji je urađen na stripoliki fazon i koji zapravo ima koliko-toliko ok priču od ostalih poludečjih filmova. Kažem ‘’poludečji’’ jer teško da će film naći na pristalice među mlađom publikom zbog ne toliko fensi efekata i nedostatka humora. Baš zbog ovih detalja, na ovaj film se može posmatrati kao na svojevrsan igrani film koji je predstavljen u animiranom svetu. Sama animacija je stripolika i malo podseća na mešavinu Asterix i Dead Space animiranih filmova. Zašto Asterix i zašto Dead Space? Asterix jer je sam vizuelni doživljaj sličan, a Dead Space zato jer se radnja dešava u svemiru i sama animacija podseća na dotični film. Naravno, ne treba zaboraviti da je ovo film od 2000-e godine i su se ''grafički'' standardi kod nekih ljudi za to vreme promenili, i to poprilično pa se neće kod svih naići na odobravanje ovakvog stila izrade filma. Glumaca kao stvarnih ljudi nema, ali je zato glasovna gluma vrlo dobra. Pa i mora biti dobra kada glasove pozajmljuju Matt Damon, Bill Pulman i Drew Barrymore kao i još nekolicina poznatijih glumaca. Nema razvlačenja rečenica niti preskakanja delova teksta a niti išta drugo što bi ocrnilo ovaj film sa te strane. Priča, priča je već druga stvar. Može se slobodno reći da je već viđena ali kada se predstavi na ovaj ‘’galaktički’’ način onda i ne izgleda loše. Štaviše, nekako se uklapa u sam stil filma i doprinosi pozitivnom doživljaju koji preovladava tokom filma.

Priča: Planeta Zemlja je uništena. Jedan naučnik je napravio svemirski brod sa tehnologijom koja može napraviti novu planetu ali je problem što niko ne zna gde je taj svemirski brod sakriven – osim njegovog sina...

Film za svakog ’’sajfaj’’ ljubitelja, čak mislim da će se svideti i onima koji ne preferiraju ovakve avanture kroz kojekakve zabiti galaksija u potrazi za nečime što i ako ima dokaza, smatra se legendom. Ova kreacija jeste zanimljiva i sigurno vam neće biti dosadno tokom gledanja iste, ali je malčice kratka za ovakav tip filma. Čitavih sat i trideset minuta ne mogu da pruže onaj full doživljaj, ali uprkos tome daleko od toga da je to malo. Svi koji su igrali Mass Effect ili slične igre i koji vole dobru sci-fi avanturu bi trebalo da pogledaju ovaj film koji se uistinu razlikuje od ostalih animiranih filmova. Ja bolju svemirsku animiranu avanturu nisam gledao poodavno i zato ima moju preporuku. Kada bolje razmislim, mislim da je ovo čak i najbolja svemirska avantura koju sam gledao.

Poslednja ispravka: VojaM (12.7.2010 u 17:52)
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dzonihsv na korisnoj poruci:
Wolverine (14.7.2010)