Prikaz jedne poruke
Stara 6.6.2013, 22:32   #1
Bozidar007
Član
 
Član od: 7.11.2010.
Poruke: 71
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Izbor novog monitora (21')

Pozdrav!
Zelim da kupim novi monitor. Nisam pratio hard scenu vec duze vreme (ima par godina) pa sam mislio da izbor i nece biti tako tezak kad ono... danas izgleda bez iskustva nista. Na sajtu XY prodavca (ne bih da reklamiram) sam nasao izbor od oko 200 razlicitih modela, razlicitih proizvodjaca!
Da li neko od Vas moze da mi preporuci neki dobar monitor od 21 inc? Ja bih za monitor dao 100 do 150 evra (cenim da moze da se nadje solidan za te pare) ali stvarno ne mogu da se odlucim, nasao sam puno modela razlicitih proizvodjaca, i svi ispunjavaju kriterijume a oni su:

DVI
dobar tilt (tj mogucnost naginjanja napred-nazad i "gore-dole")
dobri uglovi vidljivosti
dobar odziv (koliko sam video 5ms je neki standard danas).
BEZ ugradjenih zvucnika
Solidan sveukupni kvalitet (boje, osvetljenje)
Full-HD (mada mislim da svi monitori tih dimenzija i cene nude full hd prikaz).
"Wide" format... navikao sam

Treba mi vase misljenje - koje monitre slicnog opisa ste probali, testirali, sta kaze praksa - od kog proizvodjaca danas treba bezati i sl?

Graficka mi je Nvidia GTX 560 SE, imam 8 giga rama (mada, ne znam koliko je taj podatak bitan ali ok).
Retko kad igram igre (uglavnom internet multiplayer kao recimo "World of tanks"), ali kada igram zaista zelim da uzivam u njima pa bih zeleo neki monitor koji moze da mi omoguci uzivanje u igrama. Na mom trenutnom Samsung Syncmaster 943nw (19' wide) nemam problema sa grafikom i igre koje igram rade sa "high" podesavanjima bez problema. Znam da je monitor (rezolucija) bitan faktor, koliko bi monitor od 21' mogao da utice na performanse u igrama u poredjenju sa monitorom od 19' ?

Pozdrav svima!

P.S.
Da, da, znam - " ' " je za stope, " " " je za ince )) Kasno sam se setio
Bozidar007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke