Prikaz jedne poruke
Stara 26.6.2011, 16:09   #1
Harbing3r
Novi član
 
Član od: 26.6.2011.
Lokacija: Nepricava
Poruke: 16
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Harbing3r
Exclamation BSOD problem a nov racunar

Potreban mi je pomoc kao sto naslov kaze cesto me muci BSOD za ovaj vikend 4x BSOD plus smrzavanje sistema i neke cudne bios poruke.
Ovo je moja novogodisnja konfig: ASUS M4A87TD evo, MSI GTX460 HAWK, Kingston Hyperx blu 2x2GB kit @1600, Phenom II X4 965BE, LC power 600W LC600H-12, WD 1TB sata 2 cav. green, lg dvd-rw, blueberry case. Poceo da radim, kupio novo i mislio bicu miran 5 god ali..
Prvo je umesto Kingstona bila Exceleram memorija. I od januara kada je poceo da radi racunar sve je bilo ok neka 2 meseca. Onda su poceli plavi ekrani... U raznim situacijam, u igrama surfu obicnom kopiranju sa particije 1 na 2 itd.. prvo sam reinstalirao sistem bio je win 7 x64.. mozda mesec dana radio pa opet plavi ekrani.. Preko memtesta86 otkrio sam da jedan memorijski modul nije bio ispravan. Rac. kupljen u Gigatronu. Posaljem ga u servis i posle nekih 40 dana uspeo sam da dobijem Kingston koji je sad unutra dakle memorija je nova i ispravna ali BSOD je jos tu. Simptomi:
BSOD povremeno, nekad monitor izgubi signal, racunar radi i dalje ali nista ne reaguje, posle restarta na dugme bios izbaci poruku kako current CPU cant use ASUS core unlocker press F1 for setup F2 for default..sto mu ne treba jer 965 je fabricki quad?! restart posle toga i sve radi pa onda BSOD..
Racunar mi vracen iz servisa njihovog gde je kao prosao testove ja ga preuzeo u petak danas pisem mejl posle 3 BSOD..
Ako neko ima bilo kakvu ideju kako da testiram plocu graficku.. sta bi moglo da bude problem molim vas pomozite.
Moram da otkrijem sta ga muci.
Harbing3r je offline   Odgovor sa citatom ove poruke