Prikaz jedne poruke
Stara 13.9.2019, 15:21   #207
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Stigao mi je FX-Audio DAC-X7 juče i danas je već postao novi stalni DAC u sistemu. Prosto iznenađujuće dobra sprava i kao DAC i kao pojačalo za slušalice.

Kao DAC zvuči čistije, šire i tečnije od svih do sada uključujući i Khadas. Meni je to i više nego dovoljno da zamenim Khadas ali sa gledišta nekog "normalnog" to možda i nije prevelika razlika, pogotovo ako bi bilo slušano u nekom više budžetski okrenutom sistemu. U odnosu na druge DAC-ove slabije od Khadasa kao što su Topping D30, D50, SMSL M100... ovo je stvarno vrlo jasno moćniji i čistiji zvuk.

Kao pojačalo za slušalice isto odličan, tj. opet najbolje koje sam do sada čuo. Takstar Pro 82 na njemu zvuče tako moćno i detaljno da iskreno nisam verovao da ove slušalice to uopšte mogu. Bas je izuzetno dubok i udara fenomenalno a jasno, glasovi su super puni i lepi. DF Black koji je isto odličan i ima pun, moćan zvuk - nema baš toliko detalja i širinu zvuka kao X7 a ni bas mu nije baš toliko energičan. Opet, razlike nisu nebo i zemlja ali u direktnom poređenju je X7 jasno bolji.

Videćemo kako će se pokazati u smislu trajnosti pošto sam viđao razne žalbe po netu ali za zvuk ima čistu 10-ku na oba fronta. Kome treba i DAC i pojačalo za sluške a može da ga priušti, nema potrebe da traži dalje. Recimo Topping DX3 pro bukvalno nema šta da traži zvučno pored X7 (za sluške možda još i nije toliko strašno ali kao čist DAC ne može vodu da mu nosi).
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
HSVstoned (13.9.2019), Picard (13.9.2019)