Prikaz jedne poruke
Stara 17.2.2010, 18:09   #1
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Šta kupiti nakon nokije N95...

Evo ja nikako da se odlucim koji telefon da uzmem, svakom nesto fali( tj. nema telefona koji ima sve). Eh ajde onda da se odlucim vec za nesto...
U razmaranju su mi:
1.Nokia N96
2.Nokia N95 8GB
3.Samsung i8510 Innov8
4.Samsung Omnia i900 16GB

Eh ova prva tri imaju naravno Symbian, dok 1 i 3 sa FP2. Omnia je naravno na Windowsu i u obzir dolaze samo smart telefoni.
Posto mi digitalac nije cesto pri ruci tj. onda kada ti najvise treba gledam da barem ima neku bolju kameru u klasi 5MPX ili i jacu malo. I naravno da ima dobar zvuk dovoljno glasan da ga cujem u autobusu, a dovoljan i dobar i na sluskama.
I naravno da se maska moze promeniti.
A evo mane koje meni smetaju pa ni za jedan da se odlucim:

Nokia N96- CPU Dual ARM 264MHz( za razliku od N95 koja je starija i ima Dual ARM 11 332MHZ); Nema 3D Graphics HW Accelerator koji sluzi za obradu skoro sve 3D grafike( N95 ga takodje ima). Naravno negde sam procitao posto ima 16GB memorije kada bih ubacio jos 16GB da bi haoticno usporio zbog slabog procesora. Nema senzor za automatsku regulaciju osvetljenja.

Nokia N95 8GB - Isti kao telefon koji sam do sada imao ali ima veci ekran 2.8( naprema 2.6" na obicnoj N 95), bateriju veceg kapaciteta, ali nema poklopac sociva kamere i naravno ono sto mi najvise ne odgovara jeste nedostatak slotnog utora za karticu tj. ogranicenje na internih 8GB, a meni svakako ne bi bilo na odmet jos( npr. u obicnu N95 moze da se gurne kartica od 16GB to znam provereno, a sigurno i od 32GB)

Samsung i8510 Innov8 - Odliucno telefonce dobre izrade, dobrog ekrana. Sa mogucnoscu 8 ili 16GB interne memorije + micro SD do 16 GB. I taman kada sam se odlucio za njega, odgovara mi i hardware i software. Kamera cak 8MPX sa slow motion video opcijom, face detection itd...
I taman se odlucim za njega, vidim da maska nema nigde da se nabavi i da dva komada koja sam nasao na e-bayu kostaju po 50$ tj. nekih 45-50 evra sa taksama, sto cete se sloziti pozamasna cifra.

Samsung i900 Omnia 16GB - Ovde bih bez razmisljanja isao na 16Gb verziju i plus ima mogucnost microSD kartice do 16GB. Na njemu je Win 6.1 ili 6.5 sada mozda mana ili prednost. Kamerica mu je solidnih 5MPX( nije bas najaca u klasi), ali video je bas siromasan za 5MPX, VGA snima pri 15 fps i ima vema los zvuk na snimcima. Ovo mi nije bas jaci adut da uzimam za zlo jer inace slabo snimam video, ali nije na odmet da kada ga snimim bude kvalitetan.
Eh i cuveni touch i to rezistivni. Imao sam iskustva sa vec jednim Qtekom i full touchom i naravno WinMobileom, a mogu reci da je stvarno bukvalno patnja otkucati poruku i da je pri putovanju jako tesko rukovati telefonom ili pri vecem kretanju. Tako da me ovaj touch odibja od Omnije. Ali naravno za Omniju su prisutne izmenjive maske po ceni od 20ak evra i naravno socivo kamere nije direktno izlozeno habanju. Naravno tu je i veoma lep izgled ali...


I nastaje problem sta uzeti. Ako mi treba touch uzecu omniju, a posto mi opet nije preko potreban ja bih radje isao na Nokiju ali opet mane i mane i nedostaci. tako da nakom N95 stvarno nemam pojma sta uzeti, svaki savet je dobrodosao.

P.S. Nemojte komentarisati kupi Nokiju 3310 i dobar mp3/4 i digitalac ili laptop, kao i ono ne menjaj taj ti je dobar( jer je telefon poklonjen mladjem bratu). Znaci nesto ce morati. U pitanju su polovni telefoni.

Poslednja ispravka: dile (17.2.2010 u 18:17)
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke