Prikaz jedne poruke
Stara 4.4.2006, 10:57   #60
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Mikrosoft ili Majkrosoft?!

Ma o kakvim pravilima se ovde priča ? Kad se nije gledalo ni na kakva pravila kada su se određene reči i skraćenice uvodile u upotrebu, ko će sad to da ispravi i šta tu ima da se ispravlja. Pričali smo već sto puta o tome, recimo i taj ce-de i di-vi-di... jedna skraćenica je ušla u upotrebu na srpskom, a druga na engleskom i šta sad, jednostavno, dve različite tehnologije u različito vreme, i šta sad... da gledam pravila ? Navika je navika, ne mogu da izovaram CD "si di", niti DVD "de-ve-de", pa ubite me, nisam navikao... a i baš me briga, bitno mi je da me ljudi razumeju. Izgovaram i ati, envidija, mikrosoft, veveve, iks pe, eskuel (SQL)... znam, izmešano do zla Boga, al šta ću, kako je šta stizalo do mene, tako sam i upijao, a i većina ljudi sa kojima uopšte pričam o tim stvarima izgovara tako, te mi to odgovara, i ne vidim problem u tome... šta mene briga za neka tamo pravila... bitno me je da me razumeju oni koji treba da me razumeju, a bavljenje pravilima ostavljam dokonijim ljudima, koji nemaju šta pametnije da rade u životu...
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke