Prikaz jedne poruke
Stara 27.1.2019, 21:11   #2193
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: Google Chrome

Ja imam uvek brdo otovorenih tabova, iz vise razloga.
Cesto nesto istrazujem, sto znaci otvorim 30 slicnih tabova dok ne najdem ono sto mi treba (koje ne zatvaram dok nisam siguran da sam zavrsio sa njima). Onda generalno losa navika zatvaranja tabova, cesto samo otvorim novi, iako mi trenutni ne treba. Uvek ima linkova koje zelim da iscitam, ali trenutno nemam vremena, pa ostavim za kasnije. Cesto su tu tabovi koji mi trenutno ne trebaju, ali su opet delimicno bitni pa ih ostavim da ne bi morao ponovo da trazim. Onda je tu problem kad se nakupi dosta tabova, treba dosta vremena da se to sve sredi..

Ja imam 10 tabova otvorenih i pinovanih u hromu po default-u, to mi je ono da nista drugo ne radim. Fejs, yt, 2 mejla, google drive, whatsapp web.. Strategija kad bas preteram sa tabovima (negde preko 100 u jednom prozoru je granica, prestanu da se renderuju posle toga) onda gurnem sve na session buddy, i pobijem ih. Jer bi mi trebalo previse vremena da sve to sredim..

Ukratko, kombinacija bolesti i potrebe, bavim se programiranjem i raznim drugim aktivnostima koje su zahtevne za tabove, a uz to imam dosta lose navike. Ali nije kao da utice na performanse, pagefile je na dosta brzom ssd-u, takodje ne utice na produktivnost, dosta dobro se snalazim u svom ludilu, cak sam ubedjen da sam ovako produktivniji, tacno znam koji tab je sta. Najbitniji tabovi su mi drugom monitoru fiksirani (npr dokumentacija), i to je sve okej u praksi. Ako postane tesno sve sibnem na session buddy i pobijem, desni klik od taba koji mi ne treba pa sve na desno. Tako da nije kao da uvek imam previse tabova, 30ak je neki prosek.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke